Ana Sayfa Genel Alucra Vakfı'ndan Şebinkarahisar Derneğine Ziyaret

Alucra Vakfı'ndan Şebinkarahisar Derneğine Ziyaret

Alucra Vakfı Yönetim kurulu Şebinkarahisar Dernek yönetimini ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2011 Perşembe 11:52
Alucra Vakfı'ndan Şebinkarahisar Derneğine Ziyaret

Alucra Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Necdet Bekçi öncülüğünde Şebinkarahisar Derneğine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Vakıf yönetimi olarak, Necdet Bekçi, Ahmet Yöre, İlhami Konukçu, Fatih Urgaç, Kadir Bekiroğlu ve Gençlik Kolları Başkanı Bilal Gülep katıldı. Geçtiğimiz ayda yapılan Dernek Başkanlığı Seçimi sonrası Yücel Kısa ve yönetimini tebrik etmek için ziyarette bulunan Alucra Vakfı, oldukça verimli bir toplantı gerçekleştirdiler.

Alucra-Şebinkarahisar ve Çamoluk'un makuz talihine terk edilmemesi için yörenin güçlü STK'ları olarak gerekli çalışmalara ve projelere ortak imza atma kararının alınması gerektiğine değinen yöneticiler, illik sorunu, Alucra ve Şebin'de bulunan meslek yüksek okuluna daha fazla öğrenci gelmesi hususu, yeni yapılan dereyolu diye de tabir edilen Alucra-Şebinkarahisar-Koyulhisar-İstanbul duble yolunun Suşehrinden Şebinkarahisar'a ve Alucra'dan Erzincan'a kadar yapılması için çalışmaların başlatılması, Eğribel Tüneli için yapılacak çalışmanın takip edilmesi, Kurtbeli Yolunun biran evvel asfaltlanarak açılması gibi konular konuşularak değerlendirildi.

Oldukça verimli geçen toplantı sonunda ortak karar olarak daha sık biraraya gelinmesi gerekildiğini, özellikle Beyoğlunda bulunan hemşehrilerimizin siyasi sahnede hemde hizmet alabilme noktasında Ortak Akıl Yürüterek hareket edilmesinin gerektiğini, yöreye yatırım getirilmesi için projelerde birlikte olmayı amaçladıklarını belirttiler.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından Dernek Başkanı Yücel Kısa Vakıf yönetimimizi Şebinkarahisar Derneğinin geleneksel hale getirdiği bu senede yine 19 mayıs'ta Şebinkarahisar Giresun ve Alucra'ya yapacakları ziyarete davet ederek, ilçelerimizin sorunlarını orda da toplantı yaparak değerlendirilmesi gerektiği hususunu dile getirdi.


Vakıf Başkanı Necdet Bekçi son olarak; "Her iki kurumuz adına toplantımız ben inanıyorum çok verimli geçmiştir, sorunlarımız ortak, dertlerimiz ortak, bulunduğumuz misyon itibariyle yöremize daha iyi hizmetin gelmesi, siyasilerle olan ilişkiler ve gerekli yatırım ilçelerimize aktarılmasının takibi biz STK'lar düşmektedir. Bundan sonra daha da güçlü olarak yöremize hizmet getirilmesi için çalışmalarımızı sıklaştıracağız. Ayrıca yöresel kültürümüzü temsil eden börek ve yiyeceklerle bizleri ağırlayan başkan Yücel ağabey olmak üzere tüm Şebinkarahisar Dernek yönetimine teşekkürlerimizi iletiriz" dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber