Ana Sayfa Güncel ALUCRA VE BİZ 2

ALUCRA VE BİZ 2

Bu yazılarımızda; ilçemize ait son 10 yılda bizim çalışmalarımızın bir özetini bulacaksınız. Bizler neler yapmak istedik, Anlattıklarımızı birileri nasıl algıladı, neleri yaptık, neleri yapamadık. İlçemizi hedeflediğimiz noktaya getirebildik mi ?

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2010 Pazartesi 16:52
ALUCRA VE BİZ 2Şimdi gelelim 3 madde halinde özetlediğimiz çalışma konularımızın açılımını yapmaya. 

Bölüm 2.  Alucra’nın tüm ülkeye örnek olabilecek bir sivil toplum örgütlenmesine ve çalışma yapısına kavuşması: 

Bu yazıyı okuyan bazı  art niyetliler;

 “Ne var bunda canım oturur bende bu grafiği çizerim birde yazı azarım”. 

İşte biz aşağıdaki örgütlenme şemasını sadece çizmedik, anlattık, anlaşılmadı, yapmaya çalıştık, yıkmak için her yola başvuruldu. Üstelik bunu sadece ilçe düzeyinde yapmadık. İl düzeyinde de yaptık ne yazık ki orada da hala olamadı. 

Demek ki yaptıklarımız anlaşılamadığına göre biz;

1. Anlatamadık,

2. Onlar anlayamadılar,

3. Yada anladılar,

    a. Örgütlü bir toplum birilerinin işine gelmedi,

    b. Toplum örgütlenir bilinçlenirse biriler ekonomik,siyasi ve egolarını tatmin amaçları doğrultusunda insanları kullanamazlardı,

    c. Örgütlü toplumda kaliteli liderler çıkacağı için kendini lider sananların ayıpları ortaya çıkardı, Kendileri toplum dışında kalırlardı,

    d. Böyle bir örgütlenmede kadınlarımız ve gençlerimiz daha fazla görev üstleneceği için kendini toplum lideri sananların çoğunun gerçekte ne ayıplı insanlar olduğu ortaya çıkardı,

    e. Böyle bir örgütlenmede her şey şeffaf olacağı için kişisel çıkarlar öne çıkamaz ekonomik anlamda denetimler daha sıkı olurdu. 

Bugün burada yazıyoruz istiyoruz ki düşündüğümüz uygulamaya çalıştığımız bu grafiği uygularken neler yaşadık, hala neler yaşıyoruz.Gelecek nesiller bilsinler,geliştirsinler ve işlerine yarayacaksa uygulasınlar.

Yukarıdaki şemadaki örgütlenme biçimindeki her birimi bundan sonraki yazılarımızda tek tek açacağız. Bu birimlerin görevleri nedir? Neler olmalıdır ? Başkanları,yöneticileri nasıl çalışmalıdır? Toplantılar nasıl yapılmalıdır? Başkan,yönetici nasıl birileri olmalıdır? Proje nedir? Proje nasıl yapılmalıdır? Projelere nasıl kaynak bulunur? Bulunan kaynaklar nasıl kullanılmalıdır? Bugüne kadar kaynak nasıl yaratılmaya çalışılıyor? Bulunan kaynaklar nasıl kullanılıyor?.. vb. birçok sorunun cevabını; düşündüklerimizle, yaptıklarımızla,yaşadıklarımızla, yapamadıklarımızla; yaşadığımız örnekleri de anlatarak sizlerle paylaşacağız.

Bunu yapmaktaki tek amacımız  bir kez daha söylemek isteriz ki ! birilerinin ayıbını ortaya çıkarmak suçlamak değildir. Düşündüklerimizi,Yapmaya çalıştıklarımızı,yaptıklarımızı, yapamadıklarımızı ve anılarımızı geleceğimiz olan gençlerimizin bilgilerine sunmaktır.  

İstanbul, 07.02.2010  

Sevgi ve saygılarımla;

Mehmet KARAMUSTAFAOĞLU
İnş.Müh.(İ.T.Ü.)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber