Ana Sayfa Eğitim / Sağlık ALUCRA VE BİZ

ALUCRA VE BİZ

Bu yazılarımızda; ilçemize ait son 10 yılda bizim çalışmalarımızın bir özetini bulacaksınız. Bizler neler yapmak istedik, Anlattıklarımızı birileri nasıl algıladı, neleri yaptık, neleri yapamadık. İlçemizi hedeflediğimiz noktaya getirebildik mi.? Ne engellerle karşılaştık , kimlerden yardım alabildik, kimler bilerek, bilmeyerek yada egolarını tatmin etmek için köstek oldular. Kimler bir şeyler yaptığını sanarak büyük ufukları küçülttüler.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2010 Salı 21:01
ALUCRA VE BİZ
Alucra’nın Sivil toplum örgütlenmesinde,yüksek okul konusunda ve yoksullukla mücadelede geldiği nokta başarımı dır? hezimet mi? 

Bu yazılarımız da hiç kimseyi negatif anlamda muhatap almayacağız, kötülemeyeceğiz ama hak ettiği halde değerini bulamayan gizli kahramanlarımızı da gönül rahatlığı içinde onore edeceğiz. Sadece olayları anlatacağız pozitif davranış sergileyen isimlerden söz edeceğiz. Onları net şekilde anlatacağız.Ama ucuz kahramanlarla ilgili sonuçları çıkarmayı sizlere bırakacağız. Kararı siz vereceksiniz? 

Bunları yapmakta tek bir amacımız var geleceğimiz olan gençlerin neler yaşadıklarımızı, bizim nerede kaldığımızı bilmeleri. Alucra’mızın ve kendilerinin geleceklerini ona göre şekillendirilmeleridir. 

Son 10 yılda çalışmalarımızı  3 ana başlık altında yapmaya çalıştık. 

1.Alucra’nın tüm ülkeye örnek olabilecek bir sivil toplum örgütlenmesine ve çalışma yapısına kavuşması. 

2.Alucra’nın bir eğitim ve turizm bölgesi haline getirilmesi. 

3.Yoksullukla mücadele edilmesi. 

Gelecek yazılarımda bu başlıklar altında yaptıklarımızı,yapamadıklarımızı, gençlere önerilerimi ve yapılması gerekenleri anlatacağım. Kafanıza takılabilecek soruları soracağım ve onların cevaplarını vereceğim. Sizlerden soru gelirse onlara da cevap vereceğim.

02.02.2010 

Saygı ve sevgilerimle,

Mehmet KARAMUSTAFAOĞLU 

Not: Biz; kelimesinden hedeflediğim, benimle beraber çalışan yada çalışmalarımıza destek veren katkı sağlayan kişilerdir. 
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber