Ana Sayfa Güncel ALUCRA ve KÜRTÜN YOLLARI BİR BİRİNE BAĞLANIYOR

ALUCRA ve KÜRTÜN YOLLARI BİR BİRİNE BAĞLANIYOR

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Kemalettin Aydın, Kazıkbeli yaylası ile Giresun'un Alucra ilçesini birbirine bağlamak istediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2010 Pazartesi 09:12
ALUCRA ve KÜRTÜN YOLLARI BİR BİRİNE BAĞLANIYOR
Aydın, Kürtün ilçesine bağlı 17 köyün bulunduğu Yukarı Kürtün grup yolunda ve bölgede incelemelerde bulundu.

Yukarı Kürtün grup yolunun Kazıkbeli yayla yolu da olması nedeniyle yaz aylarındaki dört aylık dönemde yaklaşık 100 bin kişi tarafından kullandığını belirten Aydın, Kazıkbeli yaylası ile Giresun'un Alucra ilçesini birbirine bağlamak istediklerini söyledi.

 

Giresun İl Özel İdaresi ile görüştüklerini ve proje çalışmalarının bu yaz yapılmasının planlandığını ifade eden Aydın, şöyle konuştu: "Dozeri bizden yakıtı sizden mantığı ve iki şehrin imece usulü ile Alucra'ya da bağlanmak istiyoruz. Dolayısı ile bu yol yaz turizminde daha çok kullanılan bir yol olacak."

 

Kürtün Kaymakamı Alucralı hemşehrimiz Zafer Engin ise daha önce yaptıkları toplantılarda yöre insanının genel talebinin Yukarı Kürtün yolunun iyileştirmesi yönünde olduğunu belirterek, yoldaki inşaat çalışmaları nedeniyle yolda yapılacak çalışmaların olumsuz olarak etkileneceğini bu nedenle de öncelikli hedeflerinin alt yapıyı (duvar, büz, menfez) hazır hale getirilmesi olduğunu ifade etti.

Alucrahaber.com olarak bu sevindirici gelişmeyi iki ilçe adına hayırlı olmasını diliyoruz. 


YeniTirebolu
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İmam-ı Hatiplerden Şehit Ailesine Ziyaret

İmam-ı Hatiplerden Şehit Ailesine Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber