Ana Sayfa Ekonomi ALUCRA VE Ş.KARAHİSAR VAKFI GÜÇ BİRLİĞİ YAPIYOR

ALUCRA VE Ş.KARAHİSAR VAKFI GÜÇ BİRLİĞİ YAPIYOR

Şebinkarahisar Vakfı yönetim kurulu 25.03.2010 Tarihinde Alucra Vakfını tanışmak ve bilgi alış verişi yapmak için ziyarette bulundu.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2010 Cumartesi 23:03
ALUCRA VE Ş.KARAHİSAR VAKFI GÜÇ BİRLİĞİ YAPIYOR

Alucra Vakfı Hizmet Binasında yapılan toplantıda Fikirlerin, düşüncelerin, projelerin, ortak düşünce ile sorunların paylaşımı ve çözümü, ayrıca en önemlisi kardeşlik bağlarını güçlendirmek için Vakıf üyeleri bir araya geldi.

Alucra-Çamoluk ve Şebinkarahisar'ın birlikte bir bütün olduğunun et ile tırnak misali ayrılamaz bir parça olduğunun altını çizen Vakıf yöneticileri, bu kardeş ilçelerin kalkınması ve gelişmesi adına her türlü siyasi kültürel ve ekonomik anlamda birlikte olmalarının gerektiğini ve bu doğrultuda hareket için kararlar alınması gerektiğini söylediler.

Alucra Vakfı başkanı Halil Gülal ve Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan ile beraber vakıf yönetim kurullarının ortak düşüncesi; Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk'un tarihi ve kültürel özellikleri ile kültürüyle, örfüyle, âdetiyle, inancıyla ve geleneğiyle Kelkit vadisinin ana damarı durumunda ve önemli kavşak noktalarıdır. Sivil toplum örgütlerinin kaynaşma ve dayanışma yaparak, birlik, beraberlikleri en üst seviyeye çıkararak kamuoyuna güzel mesajlar verilmesi gerektiğini söylediler.

 

Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan 40 köy birleşerek Şepay isimli bir Şirket kurtuklarını ve 50 bin adet Ceviz dikimi ile AB Fonlarından yaklaşık 400 bin Euro karşılıksız hibe alacaklarını bununla alakalı çalışmaların Alucra içinde yapılabileceğini bahsetti. Vakıflar aracılığıyla ilçelerin kalkınmada model olabileceğinden bahseden İşcan, Birlik Olduğumuz sürece herşey başarırız dedi.

Alucra Vakfı Hizmet Binasında yapılan toplantıya Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Avni İşçan, Yöneticilerden Faik Yılmaz, Akif Albayrak, Mustafa Koca, Müslüm Eriş,Erol Akkuş, Osman İşler, Hakan Ayık ile Alucra Vakfı Başkanı H.İbrahim Gülal, Avni Aydın, Ali Ağca, İzzet Elal, Orhan Bektaş, Osman Coruh, Adnan Kaya, Musa Coşkun, Azmi Akşahin, Gençlik Komitesi Başkanı Alparslan Karamanoğlu ve Alucra Kadınlar Derneği Başkanı Nazlı Kirazlı, Sibel Burun, Sevde Demizezen, medya temsilcileri Kadir Bekiroğlu, Tülay - Selim Dolu ve Metin Ruşen katıldılar.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Solucan Gübresi Üretimine Destek

Solucan Gübresi Üretimine Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber