Ana Sayfa Siyaset Alucra ve Ş.Karahisar’ın Yol Sorunu TBMM’de

Alucra ve Ş.Karahisar’ın Yol Sorunu TBMM’de

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, fındık üreticilerinin sorunlarını gündeme getirerek Hükümet’i acil tedbir almaya çağırdı.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2016 Salı 11:32
Alucra ve Ş.Karahisar’ın Yol Sorunu TBMM’de

Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Necati TIĞLI ile Alucra’yı, Şebinkarahisar’ı ve Giresun’un diğer ilçelerini ziyaret eden Didem ENGİN, gittiği yerlerde vatandaşlar tarafından kendisine iletilen sorunları Meclis’te dile getirdi.

Öncelikle Alucralılar ve Şebinkarahisarlıların yıllardır yol sorununa çözüm beklediğini hatırlatan Didem ENGİN Hükümet’in ulaşım zorluğunu görmezden gelmeye devam ettiğini belirtti. Fındık üreticilerinin içinde bulundukları zor duruma da değinen Didem ENGİN, “Sadece Giresun ve Ordu değil, fındık üreten diğer illerimizde de aynı durum söz konusu” diyerek fındık rekoltesindeki düşüşü hatırlattı.

Önceki gün Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı’nın fındık rekoltesinin 468 bin tona gerilediğini açıkladığını söyleyen Didem ENGİN, “Sadece Giresun’da rekolte geçen yıla oranla yaklaşık %50 azaldı. Fındık fiyatındaki istikrarsızlık ve fiyatın düşüklüğü nedeniyle fındık üreticilerimiz borç içinde ayakta kalma mücadelesi veriyor” dedi.

14 yıldır ülkemizi tek başına yöneten AKP’nin, hala fındık üretiminde verimliliği artırma, katma değeri yüksek ürün geliştirme ve markalaşma gibi konularda etkin bir çalışma yürütemediğini söyleyen Didem ENGİN, Hükümet’i bu konulara acil çözüm üretmeye çağırdı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP Alucra Kongresi Yapıldı

CHP Alucra Kongresi Yapıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber