Ana Sayfa Eğitim / Sağlık ALUCRA YİBO MEZUNLARI BULUŞUYOR

ALUCRA YİBO MEZUNLARI BULUŞUYOR

Alucra Mehmet Akif Ersoy Yatılı İlköğretim Okulu'nun ilk mezunları olan 1988-1989 mezunları 20 yıl aradan sonra İstanbul Eyup Sultan'da buluşmaya hazırlanıyor. Okulun ilk mezunlarından Ömer Karabul tarafından organize edilen toplantıya yurdun dört bir yanına dağılmış olan YİBO mezunlarının katılımı hususunda duyurular yapılıyor.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2010 Pazar 11:39
ALUCRA YİBO MEZUNLARI BULUŞUYOR
Eğitim ve Öğretime açıldığı 1986-1987 yılından itibaren Alucra ve çevresinde ilçeler için eğitimde büyük bir boşluğu dolduran Alucra Mehmet Akif Ersoy Yatılı İlköğretim Bölge Okulu 20 yıl içinde binlerce mezun verdi. Okul, Devlet Parasız Yatılı statüsünde olduğu için maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının okuması noktasında çok büyük bir fırsat sunmuştur. Nitekim, okulun mezunları yurdun dört bir yanında öğretmen, hemşire, memur olarak kamu ya da özel sektörde çalışmaya hayatına atılmıştır. Alucra Milli Eğitim Müdürü Sayın Durmuş Can da Alucra YİBO'dan mezun olan isimlerden biridir.

23 Ocak 2010 Cumartesi günü Eyüp Sultan'da yapılacak buluşma mezunlar arasında büyük heyecana neden olmuştur. 20 yıldır birbirlerini göremeyen, okulda eğitim gördükleri 3 yıl süresince adeta kardeş olan öğrenciler 20 yıllık hasrete son ermeye hazırlanyor. Toplantıya katılacak olan mezunları bilgilendirmek amacıyla Facebook üzerinde de "Alucra YİBO 88_89" adında bir grup oluşturuldu. Toplantı hakkında detaylı bilgi almak için 0532 548 65 00 no.lu telefondan Ömer Karabul'a ulaşalıbilir ya da gruba üye olunabilir.

Toplantıya katılması beklenen isimler:
Sezayi Akay (Eski YİBO Müdür yardımcısı / Alucra İmam Hatip Lisesi Öğretmeni)
İlknur Silan (Eski YİBO Coğrafya öğretmeni)
Ömer Karabul
Halil Türkmen
Gülsultan Ferhatlar
Dilek Akarsu
Hicabi Güvenç
Ömer Güvenç
Ender Demir
Ekrem Candan
Mutlu Lortoğlu
Ali Babayiğit
Metin Cırık
Fatma Sınır
Ömer Dokumacı


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber