Ana Sayfa Güncel Alucra'da Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Değil!

Alucra'da Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Değil!

Halis Akmen Çok Programlı Lisesi, İlçe Kaymakamlığı ile birlikte yürüttüğü projelerle üniversiteleşme alanında bir şahlanışa geçmiştir.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2010 Cuma 16:58
Alucra'da Artık Hiçbir Şey Eskisi Gibi Değil!

İlçemiz LYS Birincisi Halis Akmen Çok Programlı Lisesinden çıkmıştır. İlçede birinci olan öğrencimiz Nurcan Polat Kaymakamımız Ünal Koç tarafından Dizüstü Bilgisayarla ödüllendirilmiştir.
 
Evet! İlçemizde alışılagelmiş ÖSS kaderi değişiyor. Büyük üniversiteleri ve gelecek vaat eden bölümleri kazanabilmek için artık liseyi ilçe dışında okumaya gerek yok. Üniversiteyi ve kariyer yapabileceğiniz bölümleri kazanabilmenin yolu Halis Akmen Çok Programlı Lisesi'nden geçiyor.   Okulumuz Genel Lise, Muhasebe, Ahşap Teknolojileri bölümleri ile eğitim–öğretim'e devam etmekte. Yeterli öğrenci sayısı yakalanırsa çocuk gelişimi bölümü açılması planlanmaktadır.   Alucra Halis Akmen Çok Programlı Lisesinden YGS–LYS’de büyük başarı. Bu yıl bütün öğrencileri barajı aşarak tercih yapma hakkı kazanan okulumuz YGS 'de %100 başarı sağlamıştır. YGS sonuçlarına göre Giresun ili kapsamında kendi alanındaki okullar içinde Sosyal Bilimlerde 1. Türkçede 4. olmuştur. LYS tercihinde bulunan öğrencilerimizden 33 kişi üniversiteye yerleşmiştir. Bir kısım öğrencimiz de fakülte kazanacak puanı varken ideallerindeki okulları kazanmak için tercih yapmamıştır. Başarılarından dolayı okulumuzu ve öğrencilerimizi kutlar; öğrencilerimize gelecek hayatlarında başarılar dileriz.  

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber