Ana Sayfa Güncel ALUCRA'DA EĞİTİM ATAĞI

ALUCRA'DA EĞİTİM ATAĞI

İlçemizde yılan hikayesine dönen yurt meselesinden sonra 1993 yılında Alucralı memleket sevdalısı iş adamları tarafından bir eğitim kurumu ya da hayır kurumu gibi memlekete faydalı olabilecek bir hizmetin yapılması ümidi ile arazi satın alınmış 2008 yılında yüksek öğrenim ve ÖSS sınavına hazırlanmak üzere yurt inşaatının çalışmaları başlanmıştı.

Giriş Tarihi: 13 Kasım 2009 Cuma 15:51
ALUCRA'DA EĞİTİM ATAĞI
Üç parsel iken yapılan çalışmaların sonucu olarak 2007 yılı sonu itibarı ile tek parsele dönüştürülmüş, ilçemiz eski  Belediye Başkanımız sayın İbrahim BIYIKÇI beyefendi ve değerli Belediye Meclisi üyelerimizin büyük destekleriyle inşaatın yapımına başlanılmıştır.

Bir Eğitim Merkezi haline gelmesi planlanan ve o yönde çalışmaların yapıldığı ilçemizde duyarlı iş adamlarımız ve özellikle Ali YÖRE ağabeyimizin katkılarıyla binanın ilçeye katacağı olumlu havadan ilçe halkı ve işadamlarımız oldukça mutlu ve gururlu.

Dershane olarakda planlanan binada artık ilçemizin öğrencileri başka yerlere gitmek zorunda kalmayacak! Başaran Özel Erkek Öğrenci yurdu ve etüt merkezi, özel etüt salonları ve ders merkezleriyle Fen Lisesi, Anadolu Lisesi gibi okul sınavlarının yanında ÖSS hazırlık programlarıyla da ilçemiz öğrencilerinin daha kaliteli ve iyi üniversitelere gitmesinde önemli bir araç olmayı planlamaktadır.

Alucra’lı, Çamoluk’lu ve Şebinkarahisar’lı öğrencilere özeliklede Alucra ve Çamoluk'lu öğrencilerimiz için özel programlarla öss ve liselere giriş sınavlarında birebir öğretmen kontrolünde yapılacak olan programların şimdiden planlanması yapılmaktadır.

İlçemizin dershane dışında büyük sorunu haline gelen barınma noktasında 100 kişilik yurt imkanı da üniversite öğrencilerimiz ve ilçemiz için önemli bir hizmettir.

Alucramızın ve göz bebeğimiz çocuklarımızın geleceğinin aydınlanması için siz büyüklerimizin de desteği ile Yurt ve Etüt merkezimizin inşaatının acilen bitirilerek hizmete girmesi gerekmektedir. 140 yıllık bir ilçe geçmişine sahip Alucra''da şu ana kadar Fen Liselerini, Boğaziçi, Odtü, İtü gibi üniversiteleri gibi ülkenin önde gelen eğitim kurumlarına bir öğrenci gönderememenin ezikliği içindedir. Biz çıktığımız bu yolculukda sizleride aramızda görmek, bu ezikliği sona erdirmek ve çocuklarımız ile ilçemizin önünü açmak istiyoruz.

Alucramıza Gönül vermiş ve Alucranın Geleceğinin teminat altına alınması adına özveriyle çalışan arkadaşlarımız şimdi siz değerli Alucralı İş Adamlarımızdan, Hayır Sahibi Büyüklerimizden ve herşeyden önemlisi Allah Rızası uğruna hizmet etmeyi kendilerine düstur edinmiş gönül insanlarının yardımlarını beklemektedir.

İnşaatın Şuanki Durumu


İnşaat Çalışmaları Bittiğindeki Durumu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber