Ana Sayfa Güncel ALUCRA'DA İNŞAAT PATLAMASI

ALUCRA'DA İNŞAAT PATLAMASI

Alucra Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okulunun ilçeye getirdiği kazandırımları hızla devam ediyor.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2009 Cuma 17:08
ALUCRA'DA İNŞAAT PATLAMASI
Son iki yıl içerisinde Alucra ilçe merkezinde arsa satışlarında ve çok katlı bina yapımında hızlı bir artış olmaktadır. Üniversitenin ilçeye kazandırdığı potansiyel sonucunda durgun olan inşaat sektörü yükselişe geçmiştir. Son yılda demir, çimento ve işcilik fiyatlarında düşme olması bu sektörde gelişmeleri de beraberinde getirdi. Her taraf inşaat alanına dönüşen Alucra eski şaşalı günlerine dönmeye başladı. Alucra Kelkit Vadisinin (Şebinkarahisar-Şiran-Çamoluk) merkezi olma yolunda emin adımlarla gelişmeye başladı. Gurbetcilerimiz ilçeye yaptığı yeni binalar ilçeye yeni bir hava kazandırdı. Gurbetcilerimiz eskiden köylerine yatırım yaparken şimdilerde ise üniversitenin getirdiği ekonomik kazanç insanlarımızın yatırımlarını ilçe merkezine çevirmiştir.

Bu yatırımların gelecek yıllarda artarak devam edeceğinde hiç şüphe yoktur. Alucra Belediye Başkanlığının bu konuda sessiz olması, yatırım için gurbetcilerimize çağrıda bulunmayışı akıllarda soru işareti bırakmaktadır.

"Gez Türkiye'yi Yap Alucraya Binayı" sloganıyla Alucralı Hemşehrilerimize Alucrahaber.com olarak yatırım yapmaya ve Alucra'da yılın belli bir döneminde yaşamaya davet ediyoruz. Alucra'nın temiz havası, el değmemiş doğası ve nefis suları siz değerli hemşehrilerimizi beklemektedir.
 Not: Resimleri elimize ulaşan 34 farklı inşaattan bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber