Ana Sayfa Ekonomi Alucra'da İş Var, Aş Var, İşçi Yok!!!

Alucra'da İş Var, Aş Var, İşçi Yok!!!

İlçemizde yaşanan işçi bulma sıkıntıları git gide artıyor. İlçemiz esnaflarında Mustafa Tavman Alucra'ya kurmayı düşündüğü fabrika için personel sıkıntı çektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2011 Cumartesi 11:52
Alucra'da İş Var, Aş Var, İşçi Yok!!!

Göç veren Karadenizde ilçemizde ençok göç veren ilçeler arasında gelmektedir. Göç etmeyip memleketi bekleyen insanımızda bu göç'ün her türlü olumsuzlarından muzdarip!

Göç olayından sonra nüfusun düşmesi ilçeye gelen yatırımıda kısıtlayıp düşürdüğü gibi, orda kalan insanlarda da inanılmaz derecede olumsuz etki bırakmaktadır.

İlçemiz esnaflarından Mustafa Tavman, ilçemizde 600 metrekare kapalı alana kurmayı düşündüğü plastik ve demir doğrama fabrikası için çalışacak personel bulamadığını söyleyerek, "böyle giderse bu yatırımdanda vazgeçip bizde Alucra'dan göç edenlerden olacağız" dedi.

Yapmayı düşündüğü fabrika için çalışacak Demir doğrama ve PVC personeline sunduğu imkanlar şöyle:

- 12 Ay garanti iş, - Sigorta, - Yatacak yer, - 3 öğün yemek, - dolgun ücret  verilmektedir.

Tavman şunları iletti:

"Alucra ve çevre ilçelerde ilan verdirmeme rağmen memleketimizden çalışacak yeterli sayıda personeli bulamadım. Posta gazetesine ilan vermeye karar verdim, ilan sonucunda biri Antalya'dan diğeride Samsun'dan iki arkadaş geldi. Bu sayı kurmayı düşündüğümüz fabrika için yine yeterli değil, istiyorum ki Alucralı hemşehrilerimiz asgari ücrete büyükşehirlerde perişan olmasınlar ev, iş, sigorta, dolgun ücret ve yemek imkanı sunduğumuz halde insanımız maalesef çok duyarsız kalmaktadır. Burada alacağını 1.000 TL maaşı beğenmeyip büyükşehirde 700 -750 TL maaşa tamah ediyorlar buda bizim Alucra'ya yapacağımız yatırımdan soğutuyor. Biz yaklaşık 250 Bin TL'lik bir yatırımla ilçemiz için önemli bir iş alanı açmak istiyoruz. Temennimiz kısa sürede çalışacak personeli buluruz ve bu yatırımı ilçemizde  gerçekleştiririz" dedi.

İş Görüşmesi için Mustafa Tavman Bey ile irtibata geçmek isteyenler:

Tel :  +90 (0454) 751 36 76 Fabrika
         +90 (0454) 751 43 16 Showroom


Cep: 0533 816 72 02

Web Sitesi : http://www.has-sa.net/YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Solucan Gübresi Üretimine Destek

Solucan Gübresi Üretimine Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber