Ana Sayfa Ekonomi ALUCRA'DA SÜT SIĞIRI YETİŞTİRME PROJESİNE YOĞUN İLGİ

ALUCRA'DA SÜT SIĞIRI YETİŞTİRME PROJESİNE YOĞUN İLGİ

Merkezi Giresun'da bulunan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Alucra Şubesi, Süt Sığırı Yetişme Projesi'ni uygulamaya başladı.

Giriş Tarihi: 16 Mart 2010 Salı 15:35
ALUCRA'DA SÜT SIĞIRI YETİŞTİRME PROJESİNE YOĞUN İLGİ
  Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı2nın desteklediği proje kapsamında, kişi başına en az 10 İnek verilecek.İneklerin en az yedi yıl kredi ile verileceği ve kredinin iki yılı ödemesiz ve %5,2 faizli olacağı belirtiliyor.   Damızlık  Sığır Yetiştiricileri Birliği Alucra Şube Başkanı İbrahim Yıldırım;   "Hayvancılığın geliştirilmesi amacıyla başlattığımız proje Ziraat Bankasından sağlanacaktır. Projeyi uygulamak isteyen üreticimiz en az 10 İnek alması gerekiyor. Birlik olarak simental ve montofon ırkı ineklerin verilmesini sağlayacağız. Sağlanacak kredi iki yıl ödemesiz olmak üzere toplam yedi yıldır. Yedi yıl boyunca kesinlikle hayvanlar satılamayacaktır. Projeyi uygulamak isteyen üreticilerin şartları göz önüne alarak inek projesine girmeleri gerekiyor. Tabi ki, projeyi uygulayacak üreticinin herhangi bir banka yada icra takibinin olmaması gerekiyor. Projeden yaralanmak isteyen üreticinin öncelikle birliğimizin üyesi olması gerekiyor. Projenin uygulanması ile birlikte ilçe merkezine süt toplama tankının da kurulması ile birlikte ilçemize sıcak para girişi de sağlanacaktır. Bu proje sayesinde Alucra ekonomisinde canlılık yaşanacaktır. Köylüsü, çiftcisi zengin olmayan ilçedeki esnafında zengin olma imkanının olduğunu" belirtti.

Süt Sığırı Yetişme Projesine şuana kadar, 295 üretici 10 inek almak amacıyla şubemiz aracılığı Merkez’e (Giresun) Damızlık Sığır yetiştiriciler Birliğine başvuru yapılmıştır.

Simental

Montofon

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Solucan Gübresi Üretimine Destek

Solucan Gübresi Üretimine Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber