Ana Sayfa Eğitim / Sağlık ALUCRA'DA YURT SORUNU BİTİYOR

ALUCRA'DA YURT SORUNU BİTİYOR

2009 yılında ciddi bir öğrenci yurdu sorunu yaşayan Alucra'da bu sene yapılan binalarla bu sorun büyük oranda çözülmüş durumda. Kredi yurtlar kurumu tarafından anlaşmaya varılan binada yeni eğitim yılına yetiştirilmeye çalışılıyor.

Giriş Tarihi: 7 Haziran 2010 Pazartesi 08:47
ALUCRA'DA YURT SORUNU BİTİYOR

Geçen yıl Kredi yurtlar kurumu tarafından yapılan çalışmalar sonuçsuz kalmış ve öğrencilerimiz Kredi Yurtlar kurumunun bina tahsis edememesinden dolayı sıkıntı yaşamıştı.

2009 yılında yaşanan olaydan ders çıkaran ilçe halkı yapmış oldukları binaları yurt konumuna getirerek yaşanan sıkıntıya büyük ölçüde çözüm olmaktadır.

Turan Bulutcu Meslek Yüksek Okuluna yeni açılacak bölümlerle öğrenci sayısının giderek arttığı ilçemizde yurt sorunu yeni dönemde çözülmüş olacaktır. Erkek öğrencilere ve ilçemize dershane bakımında büyük ihtiyaç olarak planlanan Özel Başaran Yurdu hızlı bir çalışma ile bitirilmek üzere. 100 öğrenci kapasiteli ve dershane olarakta kullanılacak binada kaba inşaat çalışmaları bitirilmiş durumda.

Öte yandan Hüseyin Bıyıkçı'ya ait binada bayan öğrencilere tahsis edilecek şekilde yapılmaktadır.

2009 yılında ilçemizde yurt sorununu çözemeyen Yurt-Kur ise bu yıl erken davranarak ilçe girişindeki Yurtseverlere ait binayı kiralayarak yeni eğitim ve öğretim dönemine hazırlamak üzere hızlı bir çalışma başlatmıştır.

Görünen o ki, geçen yıl yurt konusunda sorun yaşayan ilçemiz bu sene sorunsuz bir dönem geçirecektir. İlçemize hayırlı olmasını diliyoruz.

Özel Başaran YurduHüseyin Bıyıkçı'ya Yurt İnşaatıYurt-Kur Binası
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber