Ana Sayfa Kültür / Sanat ALUCRA'DAN BİR ALLAH DOSTU GEÇTİ

ALUCRA'DAN BİR ALLAH DOSTU GEÇTİ

Mana Aleminin büyüklerinden Sarıcalı Nakşibendi Şeyhi Mustafa Rumi Faruk-i Şirani hazretlerinin halifesi Hacı Mehmet Çolak Hocaefendi ilçemize ziyarette bulundu.

Giriş Tarihi: 7 Aralık 2009 Pazartesi 11:08
ALUCRA'DAN BİR ALLAH DOSTU GEÇTİ
Her yıl düzenli olarak Alucra'da bulunan ihvanı ziyaret ederek sohbetler yapan Hacı Mehmet Çolak Hocaefendi, müridanı da bilgilendirmektedir. Alucramızda bulunan mana büyüklerinin türbelerini de ziyaret eden Hacı Mehmet Çolak Hocaefendi daha sonra Şiran ilçesinde bulunan ihvanı ziyaret etti. Şiran Sarıca Köyünde bulunan  büyük Meşayıh Şeyh-i Şeyrani hazretlerinin doğduğu evi ziyareti sırasında Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi.

Hacı Mehmet Çolak Hocaefendi Kimdir?

Tosya'nın Çevlik Köyünden olan Hacı Mehmet Çolak Hocaefendi 30 yılı aşkın aynı köyde fahri imamlık yaparak yaşamını sürdürmektedir. Nakşibendi tarikatının Halidiye Kolunun silsileyi şerifte 38.Şeyhi Hacı Zeynel Abidin Şirani Hazretlerinin halifesidir. Yaşamını genellikle Tosya'nın Çevlik Köyünde mütevazi evinde sürdürmektedir.

İlçemizi ziyaret eden Mana Aleminin değerli büyüğü Hacı Mehmet Çolak Hocaefendiye Cenabı Hak'tan uzun ve sağlıklı bir yaşam dileriz.


YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber