Ana Sayfa Genel Alucra'lı Yönetmen Kardeşlerin Önemli Başarısı

Alucra'lı Yönetmen Kardeşlerin Önemli Başarısı

Deniz ve Fırat ÇINAR kardeşlerin Beraber oynadıkları ARAYIŞ adlı film 13 Nisan 2011 tarihinde İstanbul film festivalinde genç yönetmenler uzun film Katagorisi kapsamında Beyoğlu sinemasında gösterildi.

Giriş Tarihi: 17 Nisan 2011 Pazar 19:10
Alucra'lı Yönetmen Kardeşlerin Önemli Başarısı

Yerli ve yabancı izleyicilerin ilgi gösterdiği filme izleyicilerden olumlu eleştiriler geldi. Yapılan eleştirilere Filmin baş rol oyuncularından tiyatro sanatçısı Fırat Çınar yanıt vererek bunun ilk filmleri olduğunu, amatör oyuncularla kısıtlı ve zor şartlarda, maddi imkansızlıklar dahilinde bunu başardıkları için çok mutlu olduklarını, babalarının bir büfe işleterek kazandığı parayı kendilerine vererek bunu başardıkları için çok büyük mutluluk duyduklarını belirtti.

Yeterli maddi desteği buldukları takdirde daha büyük projeleri gerçekleştirebileceklerini belirterek Giresun ve Alucra ilçesinde doğal Film setlerinde çekilen filmin o yöreleri tanıtma açısından çok önemli olduğunu belirtti.

Deniz Çınar’ın Filmi Arayış, 30. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde

Deniz Çınar’ın yönettiği ve Fırat Çınar, Fazlı Vurguncu ile Şaban Karakaya’nın başrollerini paylaştığı Arayış, 30. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde 13 Nisan 2011 Çarşamba günü 11:00′de Beyoğlu Sineması’nda gösteriliyor. Filmin konusu şöyle: Kerim, annesiyle yaşayan bir adamdır. Bir gün Kerim’i arkadaşı Reis bir define işi için arar ve birlikte Giresun’un dağlık kesimlerinde Rumların gizlediği bir manastır hazinesinin peşine düşerler. Kerim ve Reis’in adamı Ramiz, beraber çalıştıkları mağarada mahsur kalır. Fakat zaman onları yaşamın tek değişmez gerçeği ile yüzleştirdiğinde, iki adam da kendilerini ayrı bir savaşın içinde bulur.

Orhan Çınar
Ankara

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ordu'ya Düşen Şehid Ateşi Alucra'yı da Yaktı

Ordu'ya Düşen Şehid Ateşi Alucra'yı da Yaktı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber