Ana Sayfa Ekonomi ALUCRA'YA GENÇLERDEN 6.5 TRİLYONLUK YATIRIM

ALUCRA'YA GENÇLERDEN 6.5 TRİLYONLUK YATIRIM

İlçemiz yıllardır yatırım alamamanın, devlet tarafından teşviklerden istifade edemeyişin üzüntüsünü yaşarken iki genç kardeşimiz hazırladıkları projeyle devlet kademesinden 6.5 trilyon teşvikle ilçelerine 28 kişiyi istihdam edecekleri bir beton santrali kuruyor.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2010 Perşembe 11:35
ALUCRA'YA GENÇLERDEN 6.5 TRİLYONLUK YATIRIM

Yıllardır hep geri planda olduğumuzu ve teşvik alamadığımızdan şikayet ederiz. İlçemiz gençlerinden Mahmut Gündüz ve Mahmut Taştan kurdukları şirketle, hazırladıkları projeyi teşvik kapsamından değerlendirip ilçemize 6.5 trilyon teşvik alarak ilçeye 28 kişilik bir iş istihtamı sağlamak için beton santrali kuruyor.

GENÇLERDEN TAKDİRE ŞAYAN ÇALIŞMA

İlçemiz Mizan İnşaat ve Turizm Şti. yetkilisi Mahmut Gündüz ile yaptığımız görüşmede Gündüz şunlara değindi:

"ilçenin üzerindeki ölü toprağı atmak için öncelikle amaç çalışmak ve sadece kendi işinle ilgilenmektir. Yaptığınız işin en iyisi olmaya çalışırsanız zaten herşey kendilinden rayına girer ve başarıda peşinden gelir. Ben ilçede çay ocağı işletmesiyle ticarete atıldım, daha sonra hafriyat işine yöneldim.  Biz Alucra için iki şey yapacaktık, birincisi bu memleketten birşey olmaz deyip karamsar bir şekilde burayı terk edecek yada tüm gücümüzle memleketimize sahip çıkıp tüm yatırımımızı memleketimize yapacaktık. Mahmut Taştan ile biz ikinci olanı seçtik ve ilçenin kalkınması büyümesi adına böylesine bir riski göz önüne alarak ilçemize böylesine bir yatırım yapmaya karar verdik.

Alucralı olupta duyduğumuz fabrikatörler var, bunlara da şunu iletmek istiyoruz. Memleket sevgisi resimle yada yöreye özgü bir müzikle olmuyor, memleket sevgisi doğup büyüdüğü topraklara yatırımla geçer. Mesala emekli olan biri için yazlarını Alucra'da geçirmek, maddi imkanı yerinde olanlar için ilçe merkezine bir bina yapmak, fabrikası olanlar için ilçede üretim alanları oluşturmak bunlar en basit örnekleri. Alucranın en zengin köyü Doludere, Boyluca gibi köyleridir ama bakın Alucranın içinde bu köyün ileri gelenlerinin en ufak bir yatırımı yok maalesef. İlçemize sahip çıkmalıyız, başka Alucra yok çünkü. Biz Mahmut Taştan kardeşimle Alucra için iyi bir iş yaptığımıza inanıyoruz, Alucra için çalışmak bizden takdir Allahtandır" diyerek sözlerini tamamladı.

Diğer müteşebbis Mahmut Taştan ise 6.5 trilyon teşvikle 3 adet mikser aracı, 1 pompa cihazı, 2 kamyon alacaklarını söyledi. Alucra adına büyük bir yatırım yaptıklarını söyleyen Mahmut Taştan, ilçenin kalkınması için ellerinden geleni yapacaklarını iletti.

Alucrahaber.com olarak böylesine bir yatırımı ilçeye kazandıran gençlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. İki Mahmut'u da tebrik ve takdir ederiz, dileğimiz diğer müteşebbislerin ilçelerine yatırım yapmasıdır. Alucra'ya hayırlı olsun.



Mahmut Taştan - Mahmut Gündüz


















YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Solucan Gübresi Üretimine Destek

Solucan Gübresi Üretimine Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber