Ana Sayfa Güncel Alucra'ya Hayırseverler Öncülüğünde Dev Tesis

Alucra'ya Hayırseverler Öncülüğünde Dev Tesis

İlçemize 9.5 dönüm üzerinde yapılacak olan Diyanet Tesisleri için tapu arazi devirleri tamamlandı, 2011 Nisanında ilk kazma vuruluyor.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2010 Cumartesi 13:45
Alucra'ya Hayırseverler Öncülüğünde Dev Tesis

İlçe merkezi Halis Akmen Çok Programlı Lise yanında bulunan Ahmet - Hasan - Mustafa Akçam kardeşlere ait 9.5 dönüm arazi Diyanet işleri Başkanlığına bağışlanarak ilçemize devasa bir tesis yapımı için proje yapılmaya başlandı.

İlçemize yeni atanan Müftü Mehmet Reşat Şavlı ilçeye gelince müftülüğe ait eksiklikleri tespit edit ilçenin ileri gelenleri ile görüştü. Yapılan görüşmelerin olumlu geçmesi sonucu, İl Genel Meclis üyesi İrfan Dikbaş, Babapınar Mahallesi eşrafından Mustafa Karataş ve Müftü Vekilimiz İlyas Zoroğlu Ahmet-Hasan-Mustafa Akçam kardeşlerle görüşerek kendilerine ait arazi üzerinde yapmak istedikleri projeyi anlattılar. 

Ahmet - Hasan - Mustafa Akçam kardeşlerde projeye olumlu bularak 9.5 dönüm araziyi diyanet işlerine bağışladı. Ayrıca bağışla yetinmeyen  Ahmet Akçam ise 75 bin TL nakit yardımda bulunacağını belirterek ilçemize Diyanet Tesislerinin yapımı için büyük bir katkı sağlamış oldu.

Yapılacak olan diyanet tesislerinde  Camii, Kuran Kursu, İlçe Müftülüğü, Müftülük ve diyanet görevlilerinin lojmanları, diyanet görevlilerine özel misafirhane ve sosyal tesis olacak.

Diyanet İşleri Başkanlığınca projesi yapılan Alucra Diyanet Tesisleri Tesisleri Nisan 2011'de temel atılarak başlanacaktır. Alucralı hemşehrimiz Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'de projenin biran önce hayata geçirilmesi için Diyanet işlerinde sürecin hızlandırılmasını ve maddi desteklerini vereceğini belirterek ilçeye bu eserin kazandırılmasında pay sahibi oldu.

Alucrahaber.com olarak ilçeye diyanet tesislerinin yapılmasına öncülük eden Ahmet - Hasan - Mustafa Akçam kardeşlere, Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'ye, İlçe Müftümüz Mehmet Reşat Şavlı, Müftü Vekilimiz İlyas Zoroğlu ile Alucra için herzaman her hayırlı işte öncülük eden Mustafa Karataş ve İrfan Dikbaş'a Teşekkür ederiz.


Mustafa Karataş - İrfan Dikbaş

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber