Ana Sayfa Güncel Alucra'da Bölünmüş Yol Çalışması Başladı

Alucra'da Bölünmüş Yol Çalışması Başladı

Alucra ilçesinde Peksimet Mevkii ile Karaçayır mevkisi arasında kalan 5,2 Km'lik bölünmüş yol çalışması başladı.

Giriş Tarihi: 22 Eylül 2017 Cuma 10:17
Alucra'da Bölünmüş Yol Çalışması Başladı

Karayolları 16. Sivas Bölge Müdürlüğü tarafından 2017 Mart ayında ihale edilen Alucra çevre yolu bölünmüş yol çalışmaları devam ediyor.


Konu hakkında açıklama yapan Yol Yapım Ekibi sorumlu Şantiye Şefi İnşaat Mühendisi Zihni Kaymak şu açıklamada bulundu.

"Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü tarafından Mart ayında yapılan ihale ile firmamız BSK Yol Yapı ve İnşaat San. Tic. A.Ş. 10 milyon 670 bin TL ile ihaleyi kazanmış olup ihale süreci sonrası yer tesliminin ardından çalışmalara başlamıştır. Alucra ilçemizde D-40 Karayolu üzerindeki ilçe girişi olan Peksimet mevkiinden başlayarak Karaçayır mevkiine kadar olan yaklaşık 5,2 km'lik yolda bölünmüş yol çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.

Şu aşamada 45 kişilik bir ekiple faaliyet gösteren Alucra şantiyemizde Toprak İşleri, Sanat yapıları, Üstyapı İşleri yapımı olmak üzere aşama aşama çalışmalarımız planlanarak öncelik kış sezonu gelmeden Sanat ve Toprak işlerini bitirmek olacaktır.

Yapılacak bölünmüş yol projesinde 4 tn büyük kavşak, 1 tn alt geçit, 1 tn 37 m genişliğinde köprü ve yaya yolu yapımı projemiz içindedir. Projenin alt yapısının tamamlanması sonrası aydınlatılmış yaya yoluyle çevre yolu farklı bir görünüm kazanacaktır. Yapılacak bölünmüş yol çalışması 450 gün olacak ve 30 Agustos 2018 tarihinde tamamlanarak Karayolları 16. Bölge Müdürlüğüne teslim edilecektir" dedi.

YORUMLAR
 • yorum2017-09-26 03:40:39Mustafa Yıldız

  Geç kalınmış bir hizmet nihayet geldi Şebinkarahisar a kadar uzanır inşallah .

 • yorum2017-09-23 04:07:05Cevdet Dur

  Yapılan çalışma herkez için hayırlı olsun bunlar hep kalıcı şeyler daha iyi şeylerde görmek istiyoruz

 • yorum2017-09-22 10:53:03Giresunlu

  Bunlar güzel bir şey amma ve lakin buralar yapılırken Şebinkarahisar Suşehri arası ne olcak acaba ilk önce oranın yapılması lazım

 • yorum2017-09-22 07:29:01Yusuf Saraçoğlu

  Hayırlı olsun kısa bir mesafede olsa adım atmak iyidir
  Belediye başkanı asim kaymakçı bey mayis ayında verdiğiniz kapalı havuz projenizide umarım faaliyete geçirirseniz sonuçta verilmiş bir soz alucraya herşey yakışır ama yarım yamalak yapmamak kaydıyla tekrar hayırlı olsun

 • yorum2017-09-22 02:39:31Alucralı

  Allah devletimize zeval vermesin yıllar sonrada olsada ilçemizi unutmamışlar ve bölünmüş yol yapılıyor. Fakat devletin ilgili organlarının özellikle çok kötü çalışan karayolları 16 bölgenin ihtiyaçlarını karşılama konusunda daha çok çalışması lazım. Siavas Kara yolları çok kötü rezalet durumda kışın Alucra varmış yokmuş umrunda değil. milletin bu yoldan ziyade Çamoluka Suşehrine bağlı olduğu ile giderken yaşadığı sıkıntıları görmesi lazım. İlçemizin bakanı var oda artık Çamoluk yolunun rezilliğinden bıktığı için araç yerine artık helikopterle gidiyor. Lütfen o yollarada bir el atalım.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber