Ana Sayfa Güncel Alucra'da Korkutan Orman Yangını

Alucra'da Korkutan Orman Yangını

Alucra İğdecik Köyünde dün çıkan Orman Yangını yürekleri ağza getirdi. Orman yangını büyümeden kontrol altına alındı.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2016 Pazartesi 20:03
Alucra'da Korkutan Orman Yangını

Alucra Belediyesi İtfaiye Ekip Amiri Ertuğrul Bingöl konuyla alakalı hem bilgi verdi hemde sitemde bulundu. Bingöl şunları iletti:

"27 Kasım Pazar günü sabah saat 11 sıralarında Alucra Belediyesinin İtfaiye amirliğine İğdecik Köyünde yangın ihbarı geldi. Hemen ekibimizle ihbar edilen köye intikal ettik. Yangın alanına vardığımızda köyün sınırları içindeki bir Ormanlık bölgede yangının başladığını görüp hemen müdahalede bulunduk. Tabii iklim şartları nedeniyle bazı bölgelerde kar ve yol olmadığı için aracımız belli bir bölgeye kadar gidebildi.

İtfaiye ekibimiz yangına müdahale ederken bizzat kendim ve İğdecik köyündeki vatandaşlar olmak üzere bir çok kişi 177 Alo Yangın İhbar Hattını arayarak Orman İşletme yetkililerinden yardım istedik. Yaklaşık 35-40 dk telefon çalmasına rağmen ihbar hattını açan olmadı. İtfaiye aracımızla bir noktaya kadar gidebildiğimiz için yangın büyümeye başladı, bu sefer İlçe Kaymakamımızdan yardım isteyerek yol açması için Özel İdare Ekibinin Greyderini getirtildi, bu şekilde yangın alanına müdahalede bulunduk. Öğleden sonra saat 14:30 gibi Orman İşletme ekiplerininde katılımı, yangın için üretilen arasözün aracının gelmesiyle orman yangını kontrol altına alındı. Tabii yangının nasıl çıktığı konusunda net bir bilgi yok.

Alucra Belediyesi İtfaiye Ekibi, İğdecik Köyü halkı ve çevre köylerden vatandaşlarımızın katkısı ile yangın kontrol altınan alınıp söndürülmüştür. Alucra'da yaşanan bu Orman yangınında 177 Hattının neden çalışmadığını, neden Alucra Orman İşletmesinde yangına müdahale için arazöz aracının olmadığını sormak istiyorum" dedi.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Havuz ve Hamam Projesinde İmzalar Atıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber