Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Alucra'da Mobil Sağlık Devri

Alucra'da Mobil Sağlık Devri

Sağlık Bakanlının yeni dönemde başlatmış olduğu mobil sağlık hizmeti ilçemizde de başladı.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2017 Cumartesi 17:20
Alucra'da Mobil Sağlık Devri

Alucra Toplum Sağlığı Merkezi bünyesindeki ebe ve hemşirelerden oluşan mobil sağlık ekibi ilçemiz köylerinde sağlık taraması yaparak, sağlık hizmetini vatandaşlarımızın ayağına götürüyor.

Hastaneye gelemeyecek olan hemşerilerimiz için kan şekeri, nabız, tansiyon ölçümleri, ilaç bilgilendirmeleri, enjeksiyon uygulaması ve bununla birlikte toplumun sağlık eğitimleri düzenli olarak vatandaşımıza sunan mobil sağlık ekibi ayrıca ücretsiz kanser taramaları ilede halkımızın erken kanser teşhisi için çalışmalara devam ediyor.

İlçe Sağlık Müdürü Dr. Halit Aslan, ilçemizde mobil uygulamasıyla hem hizmeti vatandaşın ayağına götürüyoruz, hemde bu vesile ile onların ihtiyaçlarını gidererek hayır dualarını almış oluyoruz. Mobil Sağlık uygulaması ile gayretli, oldukça da başarılı olan fedakar ekip arkadaşlarımız Hava Zeybekler, Yağmur Tiryaki, Eda Karpuz ve şoförümüz Rıdvan Tiryaki'ye teşekkür ederim" dedi.


YORUMLAR
  • yorum2017-08-21 00:00:09alucralı

    alucrada aile hekimleri çalışmıyor. çoğu zaman yerlerinde bulamıyoruz. bir kaç tanesinin doktor diplomalarını görmek lazım. doktor olduklarında şüphelerim var..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın İlk Hafızı İcazet'e Gönderildi

Alucra'nın İlk Hafızı İcazet'e Gönderildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber