Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Alucra'da Öğrencilere Hijyen Eğitimi Verildi

Alucra'da Öğrencilere Hijyen Eğitimi Verildi

Alucra Toplum Sağlı Merkezi tarafından öğrencilerimize çeşitli konularda eğitim programları başladı.

Giriş Tarihi: 28 Eylül 2017 Perşembe 20:14
Alucra'da Öğrencilere Hijyen Eğitimi Verildi

Alucra Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Şevket Canikli Ortaokokulu 5.sınıf öğrencilerine “sağlıklı beslenme, el hijyeni, ağız ve diş sağlığı" konulu bir eğitim programı düzenlendi.

Alucra Şevket Canikli Ortaokokulu 5.sınıf öğrencilerine sağlıklı beslenme, el hijyeni, ağız ve diş sağlığı konularında önemli bilgiler aktarıldı.

Küçük yaşlarda kazandırılan doğru alışkanlıkların, ilerleyen yaşlarda da devam edeceğine değinen Alucra Toplum Sağlı Merkezi yetkilileri, "Doğru beslenme ile sadece kemik gelişimi, bilişsel yetenek ve okul performansında artış yanı sıra erişkin yaşlarda yakalanma riski olan pek çok hastalığa karşı da sağlıklı bir tedbir alınmış oluyor. Hijyen konusunda ise el hijyeni yanı sıra, ağız ve diş sağlığı, genel vücut temizliği, besin hijyeninden de bahsedildi" diye konuştular.

Alucra Toplum Sağlığı Merkezi doktorlarından Muhammet Fatih Özkök,  eğitimde öğrencilere sağlıklı olmak için el yıkamanın önemini, okul ve evlerindeki hijyen bölgelerinin nereler olduğunu ve mikroptan korunma yollarını anlattılar.  Doktor Öztürk, çocuklara küçük yaşlarda hijyen bilinci kazandırarak enfeksiyona bağlı hastalıkları azaltmayı, böylece daha sağlıklı nesiller yetiştirmeye katkıda bulunmayı hedefliyoruz. Öğrencilere doğru kişisel hijyen alışkanlıklarını kazandırmaya çalışıyoruz. Küçük yaşta temizlik alışkanlığı kazandırmak amacıyla yaşamsal önem taşıyan hijyen konusunda okulları gezerek eğitim veriyoruz. Bu etkinlik sayesinde sadece çocuklar değil, onlar aracılığı ile hem aileleri hem de yakın çevreleri hijyen konusunda farkındalık kazanacaktır." dedi

Eğitim sonunda Alucra Toplum Sağlığı Merkezi personelleri Ebe Hava Zeybekler, Nuray Güvel tarafından öğrencilerimize diş fırçası ve diş macunu hediye edildi.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Veli Ziyaretleri Performansı Artırıyor

Veli Ziyaretleri Performansı Artırıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber