Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Alucra’da Tarih Yazmak

Alucra’da Tarih Yazmak

Alucra Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi ÖSYS sonuçlarının açıklanması ile bir tarih yazdı.

Giriş Tarihi: 17 Ağustos 2016 Çarşamba 09:40
Alucra’da Tarih Yazmak

60 ÖĞRENCİ ÜNİVERSİTELİ

Alucra Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi, ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına göre 60’tan fazla öğrencisini üniversiteli yaparak Alucra adına zirve bir başarıya daha imza attı.

Hukuk Fakültesi başta olmak üzere, psikoloji, mimarlık, mühendislik, grafik tasarım, ilahiyat, uluslararası ilişkiler, görsel iletişim, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, uluslararası ticaret ve finansman, işletme, iktisat, ekonometri, türk dili ve edebiyatı, coğrafya vbgibi birçok farklı fakülteye 33 öğrenci yerleştirerek daha önce emsali olmayan bir başarıya imza atan okulumuz, 30 civarında öğrencisini de MYO’lara gönderdi.

AÇIK LİSELİLER ÜNİVERSİTEDE

Mezunlarını ve açık lise öğrencilerini de takip eden okulumuz, üniversiteye giden açık lise öğrencileriyle de bir ilki yaşadı, yaşattı. Fakülte kazanacak puanlar alan açık lise öğrencileri, ‘bizden geçti, bu yaştan sonra ne okulu’ gibi düşüncelere karşın yeni bir ufuk çizdi.

BAŞARI NASIL GELDİ

Okutmak yaşatmaktır düşüncesi ile programlarını hazırlayan okul idareci, öğretmenleri ve çalışanları; kurum dışından etkin bir destek görmemelerine rağmen; tatiller dahil, kamp ve hazırlık kurslarıyla, deneme sınavlarıyla, sosyal faaliyetleriyle, özel eğitim öğretim metot ve materyaliyle başarı için gerekli olan altyapıyı oluşturarak, önceki yıllardaki başarılarını en yukarıya taşıdılar.

İdareci ve öğretmenlerin yakın takibinde olan öğrenciler; kurslarla, whatsapp gruplarıyla, telefonlarla, koçluk uygulamalarıyla her zaman öğretmenlerine ulaşabildiler. Okul içi etkinliklerin yanında; ilçe organizasyonlarında yerlerini alarak; Kayseri, Nevşehir, Konya, Ankara, Çanakkale gibi illere okulca düzenlenen gezilere katılarak moral ve motivasyonlarını canlı tutup sınav hazırlık sürecini verimli geçirdiler.

TARİHİNİN EN İYİ YILI                         

Sosyal faaliyetler, geziler, yarışmalar, eğitim öğretim faaliyetleri, ilçeye yönelik organizasyonlar, YGS-LYS başarısı, üniversiteleşme oranı, projeler, etkinlikler açısından tarihinin en iyi eğitim öğretim yılını yaşayan okulumuz; yaşlılar günü programı, emekli öğretmenlere vefa etkinliği, kermes, mehteran gösterisi, iftar programı gibi örnek etkinliklere imza attı. Özellikle 90 kişilik Çanakkale-İstanbul gezisi ile 70 kişilik Ankara gezisi ve özellikle YEREL KÜLTÜR MÜZESİ ve C KÜTÜPHANE projeleri, tarihinde ilk kez öğrenci gönderdiği bir çok bölümün yanında ÖSYS başarısını hukuk fakültesiyle taçlandırması gibi etkinlik ve başarılar okulumuzu örnek bir okul haline getirdi.

YENİ PROJELER

En büyük projelerinin kütüphane olduğunun, bu kapsamda okuyan öğrenci-okuyan veli-okuyan toplum projesi olduğunun altını çizen okul idarecilerimiz; eğitim öğretim altyapısını oluşturma adına da yerleşke içerisinde konferans salonu, kapalı spor salonu, halı saha, yeni basketbol ve voleybol sahaları projeleri hazırlayarak, bunları hayata geçirme adına çalışmalara devam ediyor.

BAŞARI ÖDÜLLENDİRİLMELİ

Bu tarihi başarının ilçe adına önde duran kişiler, kurumlar, kuruluşlar, vakıflar, dernekler tarafından görülmesi ve bu başarıda adı geçen herkesin ödüllendirilmesi, üniversiteye yerleşen öğrencilerimize sahip çıkılması temennisiyle; ALUCRAHABER AİLESİ olarak, öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, okul çalışanlarını, idarecilerimizi, katkısı olan herkesi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

ALUCRA HACI OSMAN ERİLLİ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ

2015 / 2016 ÖSYS YERLEŞTİRME SONUÇLARI

 

YORUMLAR
  • yorum2016-08-18 12:50:22Hacı Hüseyin BIYIKCI

    Öğrencilerimizin başarısında emeği geçen okul idarecilerine ve hocalarımıza teşekkür eder saygılar sunarım.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Veli Ziyaretleri Performansı Artırıyor

Veli Ziyaretleri Performansı Artırıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber