Ana Sayfa Genel Alucra’da Yeni Ehliyete Büyük İlgi

Alucra’da Yeni Ehliyete Büyük İlgi

Alucra İlçe Emniyet Müdürlüğünde 1 Ocak itibarıyla yenilenmeye başlanan sürücü belgelerine vatandaşlarımız tarafından ilgi büyük oldu.

Giriş Tarihi: 5 Temmuz 2017 Çarşamba 15:35
Alucra’da Yeni Ehliyete Büyük İlgi

Alucra’da İlk Kez Ehliyet Veriliyor

İlçede daha önce sistem ve fiziksel şartların uygun olmaması dolayısıyla sürücü belgeleri verilemiyordu. Bundan dolayı vatandaşlar ilçeye en yakın yer olan Giresun veya Şebinkarahisar’a yönlendiriliyorlardı. Fiziksel şartların düzenlenmesi ve eksik donanımın tamamlanmasıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde ehliyet işlemleri birimi açılmış oldu. Böylece vatandaşlar ehliyet biriminin açılmasıyla sürücü belgesi işlemlerini çevre ilçelerde yapmaktan kurtulmuş oldular.

Bayram'da Büyük Yoğunluk

Ramazan Bayramı nedeniyle ilçemize gelen gurbetçilerimizde yeni ehliyetler için Alucra Emniyet Müdürlüğüne yoğun ilgi gösterdiler. Büyükşehirler de özellikle İstanbul'da randevu sistemi ile alınan yeni ehliyetlerin 4-5 ay sonrasına gün verilmesi nedeniyle ilçemize gelen gurbetçilerimiz 15 dk ehliyetlerini alabiliyorlar.

İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Birkan bey, "Alucrada bayrama gelen vatandaşlarımız büyükşehirlerde en az 3-4 ay sonrasına randevu aldıkları yeni ehliyetler için biz Alucra'da 15 dk içinde gerekli evrakları alarak yeni ehliyetlerini hazırlıyoruz. Şuanda çok yoğun bir talep olmasına rağmen Alucra'da vatandaşlarımızın işini halletmek için elimizden gelenin en iyisi yapıyoruz" dedi.

Verilmeye başlanan yeni tip sürücü belgeleri dünyada 84 ülkede geçerliliğe sahip, Avrupa Birliği Standartlarına uygun ID1 formatında ve Polikarbonat malzemeden üretilerek, trafik tescil kuruluşlarınca müracaatın alınmasının ardından vatandaşlarda bulunan eski tip sürücü belgeleri alınarak kendilerine 15 gün süre ile araç kullanmalarına imkan sağlayan geçici sertifika verilerek asıl sürücü belgeleri posta yoluyla adreslerine gönderilmektedir.

Vatandaşlarımız ehliyetlerini yenilemek veya yeni ehliyet çıkarmak için belirtilen evrakları tamamladığı takdirde kısa sürede İlçe emniyet Müdürlüğümüzce işlemleri tamamlanacaktır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Efsane Başkanla Yola Devam

Efsane Başkanla Yola Devam

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber