Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Alucra'da Yerli Malı Etkinlikleri

Alucra'da Yerli Malı Etkinlikleri

"Tutum,Yatırım ve Türk Malları" kısaca Yerli Malı Haftası ilçemizde kutlandı.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2016 Perşembe 19:04
Alucra'da Yerli Malı Etkinlikleri

Okul Müdürü Rabia Akmen,

"Ülkemizde yetişen, üretilen, yapılan her türlü ürünün bez, kumaş, eşya gibi malların tanıtımı için gerçekleştirilen Yerli Malı Haftası okulumuzda olduğu Türkiye'de tüm okullarda çeşitli etkinliklerle kutlanmakta. Unutulmaya yüz tutmuş değerlerimizi ayakta tutmak, milli kültürümüze sahip çıkmak en güzel meziyet olan paylaşma duygusunu yaşatmak amacıyla düzenlenen yerli malı etkinliğimiz okulumuzda oldukça hoş bir ortamda gerçekleştirildi.

Böyle bir etkinlik düzenlemedeki amaç, yerli ürünlerin kullanılması, hangi ürünlerin yerli malı olduğu hakkında bilgilendirme amacıyla yapılır. Okullarda yapılan etkinliklerle yerli malının önemi, tutumlu olmanın gerekliliği ve yatırım yapmanın amacı anlatılır. İkinci dünya savaşından sonra, ülkeler ekonomik sıkıntıyla karşılaştı. Bu da ülkelerin kendi mallarına karşı tutum bilincini geliştirdi.

Okulumuz öğretmenleri, öğrencileri ve velileri Yerli Malı Haftasını kutlamak için çeşitli etkinlikler yaptılar. Yaptıkları etkinlilerle bu haftayı anlamına ve amacına uygun bir şekilde kutlanmasını sağlayan herkesin ellerine sağlık" dedi.

YORUMLAR
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber