Ana Sayfa Güncel Alucra'daki Köprüler Çöküyor!

Alucra'daki Köprüler Çöküyor!

Alucra Hürriyet Caddesindeki Sanayi Köprüsü ve Turgut Özal Bulvarı üzerindeki Yusuf Yakupoğlu Köprüsü bakımsızlıkdan heran çökme tehlikesiyle karşı karşıya.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2009 Cuma 09:59
Alucra'daki Köprüler Çöküyor!

İlçe merkezinde Bağırsak Deresi üzerine inşaa edilmiş olan köprüler bakımsızlık ve plansız yapılmaları nedeniyle bugün statik açıdan tehlike arz etmektedir.

Hürriyet Caddesindeki Sanayi Köprüsü, Çelik ve Betonarme yapı elemanlarıyla yapılmış olup zamana bağlı nedenlerden dolayı köprünün temel ve ayaklarında ciddi hasarlar oluşmuştur.  Ayrıca bu köprünün tek şeritli olması günümüz trafiğinin işleyişini engelliyor. Ağır tonajlı vasıtaların (40-50 ton) geçmesi de köprünün yıkılma tehlikesini artırıyor. Köprüde yapılan incelemede gözle görülen çatlaklar ve çelik aksamda eğilmeler görülmektedir.

Turgut Özal Bulvarında bulunan Yusuf Yakupoğlu köprüsü tek şeritli olup, köprünün yapılış şekliyle çok dardır. Bu darlık nedeniyle köprü üzerinde yer yer kazalar meydana geliyor.  Üniversite yolu olarak da kullanılan bu köprü acilen mevcut mimari yapısına uygun olarak genişletilmeli ve gerekli bakım yapılmalıdır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber