Ana Sayfa Ekonomi Alucralı Çiftciler Modern Hayvancılığı Urfa'da İncelediler

Alucralı Çiftciler Modern Hayvancılığı Urfa'da İncelediler

Alucra Ziraat Odası, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Mesudiye Mahallesi Muhtarlığının organize ettiği 3 günlük geziyle ilçemizdeki bir grup çiftci dünyanın en büyük devlet üretme çiftliği olan Urfa Ceylanpınar üretme çiftliğinde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2011 Pazar 22:02
Alucralı Çiftciler Modern Hayvancılığı Urfa'da İncelediler

İlçemiz çiftcilerinden oluşan 18 kişilik grup Alucra Belediyesine ait otobüs ile modern hayvancılıklığın nasıl yapıldığını yerinde incelemek üzere Şanlıurfa'ya çok önemli bir ziyaret gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesindeki devlet üretme çiftliğine Alucralı çiftçilerin gezisi oldukça verimli geçti. Mesudiye Mahellesi Muhtarı Hacı Kılıçkaya ve İlçe Tarım Müdürü Muharrem Açıkel'in gayretleriyle organize edilen gezi ilçede hayvancılıkla geçimini sağlayan çiftcileri farklı uygulamaları ve üretime dayalı hayvancılığın yapılış şeklini görmeleri açısından oldukça önemliydi.

Modern Hayvancılığın yapılma şekli ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan çiftcilerimiz gezi sonrası Şanlıurfa'da şehir turuna çıktı. Peygamber şehri olarakta bilinen Şanlıurfa'da Hz.Eyüp'ün çilehanesi, Hz.İbrahim Makamı, Balıklı Göl, Hz.İbrahim ateşe atıldığı mancılıkların bulunduğu kaleyi gezen çiftciler oldukça faydalı bir gezi sonrası ilçemize geri döndü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2018 Yılı Yeni Uygulamalar

2018 Yılı Yeni Uygulamalar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber