Ana Sayfa Genel Alucralı Gençler Suni Çim İstiyor

Alucralı Gençler Suni Çim İstiyor

İlçede gençlerin tek sportif faaliyeti olan futbol'da ilçe stadımızda yaşanan zemin sorunları Alucralı gençleri olumsuz etkiledi.

Giriş Tarihi: 25 Nisan 2011 Pazartesi 11:31
Alucralı Gençler Suni Çim İstiyor

Alucra Spor Kulübü adı altında faaliyetlerine devam eden gençlerimiz, ilçe stadının zeminin çok kötü olması nedeniyle oynadıkları futbol müsabakalarında galibiyet yüzü görmedi. Deplasmanda yenilgisi olmayan Alucralı Gençlerin değerli büyüklerden önemli bir talebi var.

Gençlerimiz sitemize yolladıkları metinde şunu talep etmektedir:

"Ak Parti Grup Başkan Vekili Giresun Milletvekilimiz sayın Nurettin CANİKLİ, Turan Bulutçu Meslek Yüksek Okulun açılış konuşmasında buraya gelecek öğrencilerin burada kalabilmesi adına sosyal alanların yapılmasına önem verdiklerini dile getirmiş, Alucra'ya yeni bir futbol sahası ve mevcut Alucra İlçe Stadının suni çimlendirilmesinin yapılacağının sözünü biz Alucralı Gençlere ve açılışa gelen davetlilere iletmişti.

Alucra Sporlu futbolcular ve gençler olarak dün(24.04.2011) oynadığımız Ören Belediyesi maçında adeta çamurda savaş edip, çukurlar içerisinde ilçemizin başarısı için mücadele etmeye gayret ettik. Giresun'da amatör olarak müsabaka gösteren tüm kulüplerin sahalarında suni çim uygulaması geçen yıl yapılırken Alucramızın unutulmaması için bu olayı tekrar gündeme getirmek istiyoruz. Gittiğimiz heryerde çim saha varken biz neden bu hizmetlerden faydanamıyoruz?

Olayın en acı tarafı ise bu işe onay verecek kişilerin Alucralı olmasıdır. İlçemizde ki gençlere bu konuda bu kadar haksızlık yapılması insanı gerçekten biz gençleri çok üzüyor. Alucra'da genç nüfus adına sayıca oldukça azalan, göç eden acı bir gerçek var. Gurbete gidemeyip kalanların ise tek sosyalaktivitesi spor. Giresun'a gidip sahamızın çim olması için birilerine bişey söylediğimizde bu işi yapacak olanların bizim hemşehrilerimz olduğunu söylüyorlar, Alucralı olmak eğer imkanınız varsa ki var Alucraya hizmet etmeyi gerektirir. Osman Öden ağabeyimiz İl Genel Meclis Başkanı, bu hususu bizzat kendilerinde rica ediyoruz. Değeri yetkili ağabeylerimizden memleketimizde yaşayan bir avuç gencin sesini duyarması bizleri çok memnun edecektir. En yakın zamanda sahamızın suni çim yapılması gençlerimizinde sporlarını sağlıklı ortamlarda yapmasını sağlayacak aynı zamanda sportif başarıyıda beraberinde getirecektir. Saygılarımızı iletiriz Alucra Gençleri."


Çamur Tarlasındaki Alucra İlçe Stadı Zemininden Görüntüler


Giresun'da Amatörlere Yapılan Stad Zeminlerinden Görüntüler


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Onur Hoca Veda Etti

Onur Hoca Veda Etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber