Ana Sayfa Güncel Alucralı Hacılarımız Yurda Dönüş Yaptı

Alucralı Hacılarımız Yurda Dönüş Yaptı

Bu yıl hac vazifesini yerine getirmek için Kutsal Topraklara giden Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisarlı hemşehrilerimiz ana vatana dönüş yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Aralık 2010 Çarşamba 20:27
Alucralı Hacılarımız Yurda Dönüş Yaptı
Bu yıl hac vazifesi için hemşehrimiz Ahmet BEKÇİ'nin bölge bayiliğini yaptığını Armağan Turizm (AR-TUR) şirketiyle giden Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisarlı hemşehrilerimiz eşleriyle birlikte toplam 50 kişilik Giresun ekibi şehirlerin en güzeli MEKKE'de buluşmuş akabinde de Hac farizesini birlikte yerine getirmenin heyecanını yaşadı. Yapılan vazifelerin ardından kutsal topraklardaki görevlerini ifa eden hacılarımız 09.12.2010 tarihinde Atatürk Hava Limanına iniş yaparak görevlerini tamamladılar.

İlçemizin Çakrak köyünden olan  Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı  Avukat  Arif Parlakkılıç ve Alucra Vakfı yöneticilerinden Avni Aydın Arafat'ta biraya geldi.

1 Aralık'ta Medine'ye intikal eden çoğunları Alucralı grup en son Mekke'de Ubeydiye'de deve çiftliğine uğrayıp deve sütü içerek enerji topladılar. Akabinden Medine'ye hareket eden kafile 9 günlük ziyaret için konaklayacakları otele yerleşti. Şebinkarahisar Toplukonak Köyünden Hasan Yağmur (85) ve eşi Fatma Yağmur (90) ilerleyen yaşlarına nazaran gençlere taş çıkarır bir şekilde ibadetlerini yerine getirerek örnek oldular.

Hasan Amca ile görüşen Vakıf Yönetimiz Avni Aydın Bey'e şu tavsiyede bulundu: "Hac vazifesi çok kutsal ve nasibi olanların yaptığı bir ibadet. Mevla bize 85 yaşında hanıma ise 90 yaşında nasip etti bu görevi ama ben ısrarla şunu tavsiye ediyorum. Buraya en yaşlı gelen insanlar Türkler, onlarda yaş ilerledi ölüm yaklaşınca ibadet akıllarına geliyor. Mümkün mertebe Genç yaşta gelip bu ibadetleri doya doya yapmalarını tavsiye ediyorum" dedi.Şebinkarahisar Toplukonak Köyünden Hasan Yağmur (85) ve eşi Fatma Yağmur (90)Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Alucralı Hemşehrimiz Avukat Arif Parlakkılıç ve Alucra Vakfı yöneticilerinden Avni Aydın


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber