Ana Sayfa Genel Alucralı Taksiciler Dolandırıldı

Alucralı Taksiciler Dolandırıldı

Kendisini, avukat, doktor gibi tanıtıp Alucralı taksicileri dolandıran banka kartı şifrelerini elde ederek hesaplarını boşaltan Barış Cumhur K. her yerde aranıyor.

Giriş Tarihi: 3 Aralık 2017 Pazar 11:27
Alucralı Taksiciler Dolandırıldı

Son derece zeki bir dolandırıcı, İstanbul’da taksi sürücülerinin başına bela oldu. Alucralı taksici esnafı hemşerilerimiz mağdur edildi.

İlginç olay Müge Anlı’nın programında gündeme geldi. Şenol Sancaktutan, Bayram İmdat ve Ramazan Evren adlı taksi sürücüleri, Anlı’nın programına çıkıp kendisini avukat, doktor gibi tanıtan dolandırıcının yakalanmasını istedi. Dolandırılan taksicilerden Bayram İmdat yaşadıklarını şöyle anlattı:

Elinde içinde dosyaların göründüğü bir çanta, boynunda da bir yaka kartı vardı. Kendisini avukat olarak tanıttı. Telefonda birileriyle konuşuyordu. Düzgün konuşması ve giyimiyle onun dolandırıcı olabileceği aklıma gelmedi. Bir ara telefonda karşısındakine ‘14 bin lirayı bana nasıl göndereceksin’ gibi bir şeyler söyledi. Sonra bana döndü, ‘banka kartının yanında mı, bu parayı senin hesabına gönderseler olur mu’ dedi.

Banka kartımın numarası istedi, bir yandan da telefonla konuşmaya devam ediyordu. O an aklıma kötü bir şey gelmedi, o konuşma arasında karşısındakini ‘tamam 14 bin lirayı şu hesaba gönder’ dedi ve bana ‘kart şifren neydi’ diye sordu. Her şey o kadar hızlı gelişiyordu ki gayri ihtiyari şifreyi söyledim. İki dakika sonra aracı durdurdu ve ‘Bir saniye bekler misin’ dedi ve özel bir şey konuşacakmış gibi araçtan indi. Evrak dolu çanta arabada kaldığı için şüphelenmedim. O sırada gözden kayboldu. İki dakika gelmeyince çantasını incelemeye başladım. Çantanın içinde 1.5 litre su ve dosyaların içinde de gazete parçaları çıkınca dolandırıldığımı anladım. Hemen bankayı aradım ama ben kartımı kapatana kadar o çoktan içini boşaltmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Giresun Vakfından Eğitime Destek

Giresun Vakfından Eğitime Destek

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber