Ana Sayfa Güncel Alucralının Suçu Nedir?

Alucralının Suçu Nedir?

Elektrik kesintileri tam 1 yıldır Alucra'nın en temel sorunlarından biri. Defaatle sitelerden bu sorunu dil getirsekte sayın Köksal Çamaltı ve diğer yetkililerden bir cevap alamadık! Hastahanede elektriksiz bir ortamda tedavi olmaya çalışan hastaların suçu ne?

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2010 Cuma 12:14
Alucralının Suçu Nedir?

Alucralının Suçu Nedir?

Mayıs ayında bizzat elektirik gidip gelmelerinden Alucra'da bir marketin buzdolabında meydana gelen yangına şahit olduk! Bu yetmedi şahsi bilgisayarımın güç kaynağı bu elektirik sorunlarından dolayı kısa devre yaparak arızalandı. Bu sadece benim başıma gelenler, ya Alucradaki insanlara sorsak acaba ne derler? Rahmet okumadıkları kesin!

Ekmeğini elektrik enerjisiyle kazanan internet kafe işletmeleri, sanaayi alanındaki demirci esnafı gibi bir çok insan Alucra'da tam 1 yıldır madur ediliyordu. 3 defa konuyu gündeme getirmemize rağmen sorun çözülmedi hatta ilgilenilmedi. İlgilenen olduysa da sonuç değişmedi Alucralılar yine elektiriksiz!

Son haber ise ilçemizin sitelerinden ozalucra.com'a ait. Devlet hastahanesinde elektriksiz bir ortamda tedavi olmaya çalışan diyaliz ve acil hastaları perişan bir halde! Bu görüntüleri şayet görürse çalışma alanı Giresun'a (Alucra hariç) hizmetlerinden dolayı plaket ve ödüllerle dolu Giresun Tedaş İşletme Müdürü Köksal Çamaltı Beyin vicdanı ne der onu merak ediyorum!

İşte ozalucra.com sitesinin haberi ve görüntüleri:

"Alucra’da Eletrik kesintileri bıktırdı başlıklı konuda Esnafımızın mağdur olduğunu yazmıştık. Ancak şimdiki durum daha vahim ve daha ciddi hale geldi.

Eletrik kesintileri Yunusemre mahallesinin köprü başı mevkiinden sağlık ocağı sapağına kadar olan yerleşim merkezinde oturan halkımızın git gellerden dolayı beyaz eşyaları ve o esnada prize bağlı olan tüm eletrikli cihazları bir anda yandı. Bundan daha vahim olan konu ise İlçe Hastahanemiz!

Kesintiler Hastahanemizide Vurdu!

Elektriklerin sık kesilmesinden dolayı Alucra İlçe Hastanesinin jenaratörü arıza yapınca hastanede bütün işler durdu, diyaliz hastaları makinaya bağlı, müşahade altındaki hastalar karanlıkta kaldı elektrik olmaması nedeni ile hastalar beklemeye alındı. Diyalize bağlı hastalarımız madur kaldı. Bu kareleri görünce sizde anlatmak istediğimizi anlayacaksınız. Eletrik sorununun sona ermesi için birilerinin ölmesimi gerekli? Bu ilçede kışın 6500 insan yaşıyor. Tabi buna üniversite ve memur nufusu dahil değil. Ödediğimiz elektrik paraların hakkını istiyoruz. Artık duyun sesimizi. Giresun Web sitelerinde haberler yapılıyor. Giresun eletrik sorunu bakımından en gelişmiş vilayetlerden biri ilan ediliyor. Herhalde Alucra Giresunun ilçesi değil. Yada biz yalan söylüyoruz. Getirilmesi düşünülen boş hattın bir an önce ilçemize kazandırılmasını üstüne basa basa söylüyoruz. Diyaliz hastalarımız ölmesin ilçemiz karanlıkta kalmasın."

 YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber