Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Alucra'ya C Kütüphane

Alucra'ya C Kütüphane

Alucra Hacı Osman Erilli Anadolu İmam Hatip Lisesi emsalsiz bir projeyi daha hayata geçirdi.

Giriş Tarihi: 22 Haziran 2016 Çarşamba 23:03
Alucra'ya C Kütüphane

OKU-T-MAK  YAŞA-T-MAKTIR

OKU-T-MAK  YAŞA-T-MAKTIR sloganıyla benzersiz, cıvıl cıvıl, hayat kokan bir kütüphane yapmayı hedefleyen okulumuz, benzerlerinden tamamen farklı bir projeyi daha başarıyla hayata geçirdi.

Canlı tasarımları, özgün çalışmaları, farklı renk kullanımları, eski ve yeniyi birleştiren iç dizayn gibi bir çok özelliği ile dikkat çeken kütüphaneye; farkını ortaya koymak, geniş kapsamına vurgu yapmak, hilale benzerliğini değerlendirmek, okumanın kuşatıcılığını ifade etmek amacıyla C KÜTÜPHANE adı verildi.

Alucra'nın önde gelen şahsiyetlerinden Hafız Selahattin Yağcıoğlu ve Büyük Camii İmam Hatipi Mevlüt Eskidir hocalarımızın duaları eşiliğinde; Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, Cumhuriyet Savcısı Selami Karaarslan, Hakim Hakkı Kaynar ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Seyit Tok'un katılımlarıyla yapılan kütüphane açılış töreninde daire amirlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşımız da hazır bulundu.

Okul içi etkinliklerin merkezi olarak tasarlanan kütüphane; aynı anda 70 kişilik oturma kapasitesi, şark köşesi, projeksiyon, ses sistemi ve internet bağlantılı bilgisayarlar gibi tüm imkan ve zenginliğiyle halka da açık olacak. Barkod sistemiyle çalışacak kütüphaneden herkes kitap alabileceği gibi okumalı çay sohbetleri, altın günleri, kahvaltı programları gibi etkinliklerle fiziki imkanları da halk tarafından kullanılabilecek. Okumalı her programda çay servisi okul tarafından yapılacak.

Okulumuza ve ilçeMize böyle bir kütüphanenin kazandırılmasında öncülük eden Okul Müdürü Aydın Bodur; katkısı olan herkese teşekkür ederken, ilk etapta 50.000 kitap hedefinin tutturulması noktasında her türlü desteğe açık olduklarını belirtti ve halkımızı kütüphaneli etkinliklere davet etti.

Tüm Resimleri görmek için Resim Galerisini Ziyaret Ediniz..

YORUMLAR
 • yorum2016-06-28 14:34:05Blade bilo

  Kalabalık ve sessiz bir ortam olması dileğiyle. Hayırlı olsun

 • yorum2016-06-25 02:02:24Avni aydın

  Hayırlı olsun bu tür calısmalar kamuoyu ile önceden paylasılsa gerekli yerlere ulasılsa iyi bir kampanya ile kütüphaneye ciddi kitap kanaımı yapılabilir örnegin buraya kitap bagısı yapacaklar ne sekilde kitaplarını ulaştırabilirler basında yer alırsa bizlerde ciddi yardımda bulunabiliriz

 • yorum2016-06-22 15:57:04Kadir Bekiroğlu

  Allah vesile olan herkesden binlerce kez razı olsun, Aydın hocam güzel işlere imza atıyor tebrik ederim.

 • yorum2016-06-22 15:50:15MUSTAFA DÜZEN

  Alucra İmam Hatip Lisesi gerçekten ilkleri yaşıyor.Bu güne kadar hiç yapılmayanları yaparak adından söz ettirmeye başladı.Galiba yapılanlar yeni bir başlangıç oluyor.Eğitimdede verimlilik artıyor.Değişim demekkki her zaman güzelliktir, kalitedir.yeterki değişimle doğruyu tespit edebilmeli...kutlarım.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber