Ana Sayfa Ekonomi Alucra'ya Güneş Enerjisi Panelleri Kurulacak

Alucra'ya Güneş Enerjisi Panelleri Kurulacak

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel, İl Özel İdaresinin 8 milyonluk enerji tüketimini güneş panelleri sayesinde sıfıra indireceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 22 Mart 2017 Çarşamba 11:11
Alucra'ya Güneş Enerjisi Panelleri Kurulacak

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Mürşit Gürel çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
 
Giresun İl Genel Meclis Başkanı Mürşit Gürel, meclis ve Özle İdare çalışmaları hakkında basına bilgiler verdi. Gürel; Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar'a güneş enerjisi sistemleri kurulacağını söyledi.

İl Genel Meclis Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında konuşan Gürel, İl Özel İdaresi olarak 2016 yılında, 80 bin 970 ton asfalt ürettiklerini ve 154 bin 760 metre asfalt yol yaptıklarını söyledi.

Mürşit GürelElektrik giderlerini kuracakları güneş enerji sistemleri ile sıfırlayacaklarını belirten Gürel, "Yenilenebilir enerji kaynakları konusunda meclis olarak idareye yetki verdik. Şu anda projelendirme çalışması devam ediyor. İl Özel İdaresinin 8 milyonluk enerji tüketimi var, bunu Şebinkarahisar, Alucra, Çamoluk yörelerinde yapacağımız güneş enerjisi sistemleriyle birlikte devlete tükettiğimizin karşılığında güneş enerjisi verip elektrik giderimizi bu şekilde sıfırlamış olacağız" dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Hazine Arazileri Satış İlanı

Alucra'da Hazine Arazileri Satış İlanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber