Ana Sayfa Ekonomi Alucra’ya Neden Olmasın?

Alucra’ya Neden Olmasın?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 250 ilçeye doğalgaz müjdesi verdi, Alucra'ya neden olmasın?

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2017 Cuma 10:25
Alucra’ya Neden Olmasın?

Enerjide yeni bir doğalgaz hamlesi başlatıldı. 2017-2019 döneminde 5 milyarlık yatırım yapılarak, 250 ilçede 1 milyon aileye doğalgaz ulaştırılacak.

Eğribel Tüneli kadar önemli bir yatırım olan doğalgaz için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2 yılda 250 ilçeye verileceğini söyledi.

5 MİLYARLIK YATIRIM
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, enerjide yeni bir müjde verdi. Kırşehir'deki Ahi Evran Üniversitesi'nde düzenlenen Genç Kürsü programına katılan Albayrak, "2017 ve 2018'i kapsayan büyük bir doğalgaz hamlesi başlattık. 81 ilimizde çalışıyoruz. İki yılda 5 milyar liralık yatırım yaparak, 200-250 ilçemizde 1 milyon aileyi doğalgazla buluşturacağız." dedi.

Doğalgaz76 İLDE KULLANILIYOR
Berat Albayrak, Kırşehir programından sonra Türkiye Doğalgaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) yönetim kurulu toplantısına katıldı. Burada da sektörün geldiği son durum değerlendirildi. GAZBİR'den yapılan açıklamada, dağıtım sektöründe 14 yılda gerçekleşen şebeke yatırımı ile 76 ilde 12.4 milyon abonenin doğalgaz kullandığı belirtildi. Şu an toplamda 43.1 milyon kişi doğalgaz kullanıyor.

DOĞUYA GİDECEK
GAZBİR verilerine göre, son aylarda Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından sonuçlandırılan Ağrı-Doğu Beyazıt ve Tunceli Doğalgaz Dağıtım Lisans ihaleleri ve 27-28 Mart 2017'de yapılacak dağıtım lisansı ihaleleri ile Artvin ve Hakkari, Şırnak illeri ile Yüksekova, Cizre, İdil, Silopi, ilçeleri de Doğalgaza kavuşacak. Böylece Türkiye'de 81 ilde doğalgaz kullanılabilir hale gelecek.

YORUMLAR
  • yorum2017-04-10 03:34:02Kemal KUŞCUL

    DOĞALGAZ yerine, RÜZGAR ve GÜNEŞ ENERJİLERİ ile sürekli enerji imkanı var iken, doğalgazı neden bu kadar önemsemekteyiz. Güneş ve rüzgar ülkemizin her yerinde mevcut ve her yıl DÖVİZ ödeyeme mecbur kalmayız. Elektrikli ŞOFBENLER ile bizlerde kendi evimizde KALORİFER tesisatı yapabiliriz. Sistem çok kolay, elektirkli şofbene bir adet su devir - daim motoru koyarak tüm radyötörlere sıcak suyu göndererek ısı elde edebiliriz. Yine, kışın akan DERE YATAKLARINA küçük HES elektrik santrelleri amotörce yapılarak bedava elektrik üretebiliriz. Bizler bu teknolojiyi araştırıp yaygınlaştırırsak dolar iki TL.ye kadar düşecektir.

  • yorum2017-04-08 15:32:31elif

    yalandan ağza bir parmak bal çalıyorlarrrrrrrrrrrrrrrrrr

  • yorum2017-04-08 05:16:08Yusuf Saraçoğlu

    Alucra nedenmi olmaz? Çünkü Alucranın yöneticileri siyasi ve siyaset dışı varlıklı insanlar Alucranın gelişmesini istemezler. Bu proje Alucra'ya rüya olarak bile ağır gelir.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Hazine Arazileri Satış İlanı

Alucra'da Hazine Arazileri Satış İlanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber