Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Alucra'ya Sağlık Alanında Devrim

Alucra'ya Sağlık Alanında Devrim

Alucra'ya sağlık alanında kalkmada öncelikli yer statüsü verilerek çok önemli bir karara imza atıldı.

Giriş Tarihi: 21 Nisan 2017 Cuma 13:59
Alucra'ya Sağlık Alanında Devrim

Alucra ilçemiz sağlık alanında kalkınmada öncelikli yer statüsüne alınarak İlçemiz Devlet Hastanesine 4924 sayılı Kanuna göre sözleşmeli uzman hekim çalıştırma yetkisi verildiği öğrenildi.

Alucra Kalkınmada Öncelikli Bölge

Edinilen bilgilere göre İlçemiz sağlık konusunda, bağlı bulunduğu kalkınmış bölge statüsünde olan Giresun'dan ayrılarak, Kalkınmada Öncelikli olan 5 ve 6'ncı bölge illeri ile birlikte değerlendirilecek.

Bu yetkiyle Uzman doktorların maaşlarındaki sözleşme bedelleri uzman doktorların ilçemizi tercih etmesi için çok önemli bir gerekçe olacağı belirtildi.

Verilen bu yetki Sağlık ve Maliye Bakanlığı ve Bakanlar Kurulu onayından geçerek Devlet Hastanesine tebliğ edildiği öğrenildi.

Artık Alucra'da Uzman Doktor Eksik Olmayacak

Önceden uzman doktor atamasını ilçemize çok zor imkanlarla yapılabiliyorken şimdi bu statü değiştirildi, artık ilçemizde uzman doktor sorunu ortadan kalkmış oldu. Sadece Kalkınmada Öncelikli Bölge Statüsünde yer alan, Genel Olarak 5 ve 6'ıncı Bölge olarak tabir edilen Doğu ve Güneydoğu illerine verilen bu yetki uzman doktorlara hastane yönetimi tarafından sözleşme yapma, ek maaş verme yetkisi veriyor.

Çevremizdeki diğer iller, Sivas ve İlçeleri, Gümüşhane ve İlçeleri, Erzincan ve İlçeleri, 5 ve 6'ıncı bölge kapsamında kalkınmada öncelikli iller oldukları için bu kapsamda uzman doktor çalıştırabiliyorlardı. Edinilen bilgilere göre Alucra, Şebinkarahisar ve Yağlıdere ilçeleri kalkınmada öncelikli yer oldu.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalarda İlçemiz Devlet Hastanesinin artık uzman doktorsuz kalmayacağı belirtiliyor.

YORUMLAR
 • yorum2017-11-28 07:15:01AYNUR

  Yıllardır saçma olan bir durum var, Alucra Giresun'la ne alaka! Havası benzemez, Suyu benzemez, Yolu benzemez! Tamamen AYRI Dünyaların İL ve İLÇESİ !!! Bizlere daha yakın olan artısı olacak başka bir İle bağlansak daha iyi olur!!!!

 • yorum2017-04-22 01:53:00Fatma

  Cok şükür insallah yillar sonra bunları gormek nasip olur

 • yorum2017-04-21 14:48:12hatice yelekoğlu

  Artık alucra,nında sağlık konusundaki mağduriyeti ortadan kaldırılsın

 • yorum2017-04-21 07:50:19ayfer

  Biraz erken olmuş alıştık artık trabzon giresun karaysara gitmeye zahmet olmuş

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İl Sağlık Müdürü Yeni Hastaneyi İnceledi

İl Sağlık Müdürü Yeni Hastaneyi İnceledi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber