Ana Sayfa Kültür / Sanat ANKARA KULÜBÜNDE GİRESUN ADI YANKILANDI

ANKARA KULÜBÜNDE GİRESUN ADI YANKILANDI

Ankara'lı şairler 17 Ocak 2010 pazar günü Ankara Kulübü Derneği'nin Genel Merkezi olan Abidinpaşa Köşkü'nde 'İmbikten Damlalar' adlı programını hazırlayıp Türkiye Polis Radyosunu sunan Mehmet Nuri Parmaksız ve İsmet Bora Binatlı'nın programında buluştu.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2010 Çarşamba 17:30
ANKARA KULÜBÜNDE GİRESUN ADI YANKILANDI

Abidinpaşa Köşkü Şiir Dinletisi programına Ankara'lı şairler içerinsinde Giresun'lu Şairimiz Yavuz Kayacık'da vardı. Ankara'da yaşamını idame eden şairler, katılım listesine adının yanına Ankara yazmalarına rağmen, kültürümüze bir zerre dahi olsa katkısı olması adına özveri ile uğraş veren şairimiz Kayacık, Anadolu'da katıldığı etkinliklerdeki gibi Giresun ismini listeye yazdırdı.

Bir önceki neslin Giresun-Alucra ilçemizin Yeşilyurt köyünden göçmesi nedeni ile 1965 yılında Ankara'da doğan şairimiz Yavuz Kayacık şiir'leinde memeleket sevdasını işlemiştir. "Özümü kaybetmeden kültürümüm hizmetkarıyım" diyen şairimiz katıldığı programda yayın hayatını Manisa ilinde  Sevgi Yolu kültür sanat edebiyat dergisi adı altında sürdüren Aralık ayı sayısında Genel yayın yönetmeni Deniz Şahinoğlu tarafından beğenilip şairimizin izni ile yayına alınan  Gönül Gurbette adlı eserini seslendirdi.

Sahne aldığında şiir'e gönül verenler ,emek verenler öncelikle sizleri saygıyla selamlıyor ve Giresun İlimiz ile Alucra İlçemizden gönül dolusu selamlarımı iletiriyorum lütfen kabul buyrun diyerek tüm şair dostlarını selamladı ve şiirini seslendirdi.

Ankara Kulubü Derneği Yönetim kurulu başkanı Dr.Metin ÖZASLAN ise;

"1880'lerde Ankara Valisi Abidin Paşa'nın Köşkü 1920’lerde ise ilk Harp Okulu Binası (Zabit Namzetleri Talimgahı) olarak kullanılan bu konak bizler için büyük önem taşımaktadır. İçinde bulunduğumuz bu mekan ilk harp okulu olarak kullanılmış ve burada eğitim alan kahramanlarımızın bir çoğu cephede şehit olmuştur. Vatan uğruna şehadet yemini içen şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Günümüzde Ankara Kulübü Genel Merkezi, Ankara Kültür ve Sanat Evi olarak sayısız kültürel etkinliklerle hizmet vermenin mutluluğunu yaşamaktayız. Katılımlarınızdan dolayı Ankara Kulubü Derneğimizi yönetim kurulu ve üyeleri adına teşekkür ederim. Bizim için büyük önem arz eden mekanda şairlerimizi konuk etme fırsatını verdiniz siz saygı değer şairler  artık konuk değil ev sahibisiniz" dedi.

Yer: Abidinpaşa Köşkü
Ertuğrul Gazi Mah. Münzeviler Cad. Abidinpaşa Köşkü
No:6 Abidinpaşa /ANKARA


Gönül Gurbet'te

Nicedir yazarım duyulmaz ismim
Gurbette kayboldu virane cismim
Hayalin heybemde seyyah gezginim
Avare dolanır gönül gurbette

Bin ah çekerimde birkez söyledim
Hasret sardı beni dertle inledim
Bilsen seni nasıl nasıl özledim
Özlemle dolanır gönül gurbette

Adın düşmez dilimden her gün söylerim
Alucra mertliğin yeridir derim
Gelin görün dostlar siz hakkı verin
Dostluğa dolanır gönül gurbette

Yozgatı Sivası gezdim gördüm
Aklımla fikrimle sana büründüm
Alucram sen bende dosta göründün
Seninle dolanır gönül gurbette

Diyorlarki bana sen aşıkmısın
Boynun hep eğiktir dik durmaz başın
Olsaydı söylerdim elbette sazım
Fikrinle dolanır gönül gurbette

Gül yüzümde soldu bedenin teni
Perişan eyledi hasretin beni
Acizim ömrümün son demi
İsminle dolanır gönül gurbette

Yavuz Kayacık
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber