Ana Sayfa Kültür / Sanat Ankara’da 2.Giresun Günleri Tamamlandı

Ankara’da 2.Giresun Günleri Tamamlandı

Giresun’u Keşfet temalı 2. Giresun Tanıtım Günleri Ankara Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2017 Salı 12:11
Ankara’da 2.Giresun Günleri Tamamlandı

“Giresun’u Keşfet” temalı “2. Giresun Tanıtım Günleri” Ankara Kültür Merkezi’nde Başbakan Yardımcımız Nurettin Canikli ve Giresun Valisi Hasan Karahan’ın katılımıyla 27 Nisan 2017 Perşembe günü başlayıp 30 Nisan Pazar günü sonra erdi.
 
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve eşi Hatice Canikli, Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan ile AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’ün katılımıyla açılışı gerçekleştirilen Giresun Tanıtım Günleri’nde ilimiz; doğal güzelliklerinden yöresel tatlarına, tarihi ve kültürel değerlerinden gelenek ve göreneklerine kadar tüm yönleriyle görücüye çıktı.
 
Giresun Valiliğinin himayesinde, Öncü Fuarcılık tarafından organize edilen Giresun Tanıtım Günleri 27-30 Nisan tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek olup organizasyona ilimizden ve il dışından birçok kurum, kuruluş, belediye ve firma katılıyor.
 
İlimizin kültürel, tarihsel ve yöresel değerlerinin görücüye çıktığı 2. Giresun Tanıtım Günlerinde ilimizin sahip olduğu tarih, kültür ve turizm potansiyeli gelen yerli ve yabancı misafirlere tanıtıldı. Tanıtım günleri boyunca yöresel sanatçılar tarafından konserler verildi, halk oyunları sunuldu. Ayrıca Ankaralılar Giresun yöresine has halk oyunlarını öğrenerek, yöresel yemeklerin yapılışını yapma fırsatı buldu.
 
Halk oyunları ve kuşdili gösterisiyle başlayan açılışta konuşan Vali Karahan, Giresun’un saklı güzelliklerini bütün dünyaya tanıtıp, göstermek için yola çıktıklarını ifade ederek, Giresun’un git gide, güzelleşen, gelişen, gerçekten Karadeniz’in bir incisi olduğunu söyledi.
 
Vali Karahan, Giresun’un saklı bir güzellik olduğunu ve bunu gösterme konusunda İstanbul’da çok güzel etkinliklere imza attıklarını, sıranın Ankara’ya geldiğini söyledi.
 
Açılışta bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Canikli, Türkiye’nin Giresun’dan Ankara’ya birlik beraberlik içerisinde olduğunu ifade etti.
 
Başbakan Yardımcısı Canikli, “Giresun Tanıtım Günleri’ organize edenlere teşekkür ederek, Türkiye’nin bütün ileriyle büyük değerler içerdiğini ve bu değerlerin birlikteliğe katkı sağladığını kaydetti. Ankara’da Giresun etsisi yaşadıklarını ifade eden Canikli, Giresun’un da Anadolu kültürü ve medeniyetinin tipik bütün özellerini bünyesinde barındıran bir il olduğunu vurguladı. Giresun’un ülke ve bölgenin gelişip, kalkınmasına samimiyetle katkı sağdığını söyleyen Canikli, “Giresun’u burada göstererek ve yaşatarak tanıtacağız. Giresun her yönüyle görenleri mest edecektir. Dönerken de iyi ki gelmişim dedirtecek” şeklinde konuştu.
 
Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Canikli ve beraberindekiler, etkinlik alanındaki stantları ziyaret etti.

YORUMLAR
  • yorum2017-05-03 07:58:21Yusuf Saraçoğlu

    Engin Saraçoğlu bende alucraliyim ben alucrayi değil alucrayi yönettiğini sanan fakat alucrayi bitiren şahıslardan bahsettim ve yazdigimin da söylediğim herşeyin arkasındayım yine diyiyorum alucrayi bitiren kişiler Alucra halkı değil iş beceremeyen Alucra Akp teşkilatıdır ve adi sadece belediye başkanı olan fakat Alucrada bile oturmayan bir belediye başkanıdır. sayın Nurettin Canikli milyonlar yolluyor diyorlar ortada ne var ne yapmışlar memlekete? kardeşi Durmuş Canikli belediye başkanı Asım Kaymakçı ve Alucra Akp teşkilatı bu paraları ne yapıyor?

  • yorum2017-05-03 06:06:49engin saraçoğlu

    yusuf bey aynen böyle devam et kişilerin başarısızlığı gezmesi sıkıntıysa şahıslara bildir derdini onlara yaz ilet burda alucrayı kötüleme alucra vatanımız yurdumuz toprağımız doğduğumuz suyunu ekmeğini yediğimiz içtiğimiz memleketimiz sen şahıslarla sıkıntıyı hallet yiğenim

  • yorum2017-05-02 05:04:10Yusuf Saraçoğlu

    Alucra belediye ve Alucra akparti teşkilatının en iyi yapabildiği tek şey gezmek başkada bir işe yaramiyorlar

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber