Ana Sayfa Kültür / Sanat Ara Güler 1.Fotomaraton Yarışması Sona Erdi

Ara Güler 1.Fotomaraton Yarışması Sona Erdi

Şebinkarahisar da basılan deklanşörlerle "An"lar "Anı" oldu, objektijlerden tarih penceresi ufka açıldı.

Giriş Tarihi: 29 Haziran 2016 Çarşamba 14:21
Ara Güler 1.Fotomaraton Yarışması Sona Erdi

Şebinkarahisar Ara Güler 1.Fotomaraton Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

24-26 Haziran 2016 tarihleri arasında Şebinkarahisar'da yapılan  Ara Güler 1. Fotomaratonu  ödül töreni Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu  Konferans salonunda yapıldı.

Yaklaşık  150 başvurudan Türkiye'nin her bölgesinden gelerek 102 yarışmacının kesin kayıt yaptırıp katıldığı fotomaratonda seçici kurul tarafından değerlendirilen  yarışmada birinciliği Antalya'dan katılan Çağlayan Şelalesi fotoğrafıyla Tarık Bozbay (2500TL) kazanırken, ikincilik ödülünü Tamzara dokuması fotoğrafıyla Şeref Akçay (2000 TL), üçüncülük ödülü pestil fotoğrafıyla Kemal Özkılıç (1500 TL) kazandı. 

Şebinkarahisar Kalesi fotoğrafıyla Adem Türkel, Tamzara dokuması fotoğrafıyla Hayrullah Gelmeç, fırınkuru fotoğrafıyla Kemal Özkılıç mansiyon dalında ödül aldı. Mansiyon ödülleri 500 TL, 30 fotoğrafta sergileme ödülü aldı. Sergileme ödülü 150 TL olarak belirlendi.

Ara Güler Onur Ödülü için her yarışmacının bir fotoğrafı da Ara Güler’e gönderildi. Birincilik ödülü 5 bin TL olarak verilecek. 30 Haziran'da açıklanacak.

Kaymakam Murat Çağrı Erdinç yaptığı konuşmada;

“Bu yıl 1. Düzenlenen Ara Güler Fotomaraton ilçenin tarihi kentler birliği üyesi olan geçmişinde Sancak ve Cumhuriyet döneminde vilayetlik yapan bir medeniyetler kavşağı kadirşinas cefakar vefakar insanların memleketi Şebinkarahisar ilçemizde sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyorum.

Bizi bizle barıştıran siz fotoğraf sanatçılarımıza gönlünüze gözünüze fikrinize sağlık diyor gurur duyuyorum. Fotoğraf sanatı açısından bakıldığında bir karede binlerce duygunun anlatıldığı anı yakalamanın anı haline geldiği onlarca kalemin yazamadığı onca gözün göremediği bir tarihin yazıldığını görüyoruz. Önümüzdeki aylarda Ara Güler’in henüz gün yüzüne çıkmamış fotoğraflarının sergileneceği Ara Güler müzemizle ilçemizin kavimler boyu sahip olduğu tarihi ve doğal  güzelliklerle hem fotoğraf sanatçıları hem de yerli ve yabancı misafirlerin ilçemize ilgisinin artarak devam edeceğine inanıyorum.

Yaşayan gerçek ve kültür hazinesi Ara Güler’e çok teşekkür ediyorum. Ülkem adına İlçemiz adına sanat adına insanlık adına  teşekkür ediyorum ve yine hemşeri olmanın sadece bir yerde doğmak ve büyümek olmadığını gösteren bundan önce bir gönül bağının olduğunu bize gösterdiği için yeniden teşekkür ediyorum.

Tetik yerine Deklanjörlere Basılmalı

Kaymakam Erdinç; Ülkemizin gençleri gelecekte kültür ve sanatta daha fazla yoğrulması ve tetik yerine deklanjörlere basılması umudumla iyi geceler diliyorum" sözüyle önemli vurgularda bulundu.

Dereceye Giren Resimler

Mansiyon Ödüllü Resimler

Şebinmedya: Gülsen Akyol Mutlu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ankara Alucralılar Derneği Kuruldu

Ankara Alucralılar Derneği Kuruldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber