Ana Sayfa Genel Arda Boğazına Yakışır Çeşme

Arda Boğazına Yakışır Çeşme

26 Haziran 2015 tarihinde "Arda Boğazındaki Çeşme Yenilenemez mi?" haberimiz sonrası yaptığımız girişimler neticelendi, Arda Boğazındaki çeşme Giresun İl Özel idaresi tarafından yenilendi.

Giriş Tarihi: 2 Eylül 2016 Cuma 12:32
Arda Boğazına Yakışır Çeşme

Giresun İl Özel İdaresi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, il ve ilçelerde grup yolları üzerinde halkın yoğun olarak uğradığı yerlerdeki içme sularına tarihi dokuya uygun çeşmeler inşaa edilmekteydi.

Alucrahaber.com olarak Alucra - Çamoluk karayolu üzerindeki Arda Boğazı mevkiindeki çeşmenin yapılmasını 2015 yılında gündeme taşımıştık.

Konuyla alakalı o zamanki Alucra Kaymakamımız Tunahan Çil ile yaptığımız görüşmede Arda Boğazındaki çeşmenin restore edilmesi için girişimler başlatılmıştı. Kaymakamımız tarafından İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Fatsa Alucra'ya davet edilmiş haber konusu olan çeşmenin fiziki durumunu yerinde inceleyerek, çeşmelerinin yenilenmesi için gerekli talimatları vermişti.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Alucra - Çamoluk karayolu üzerindeki Arda Boğazı mevkiine İl Özel İdaresi tarafından Osmanlı Usulü 3 gözden oluşan güzel bir eser yapıldı.

Alucra Kaymakamımız Ferhat Vardar ve İlçe Özel İdare Müdürü Adem Soysal ile çeşmeyi yerinde inceleyerek eksiklikleri hakkında tespitler yaptı.

Kaymakamımız Ferhat Vardar; "İlçemiz Arda Köyü sınırları içerisindeki İl Özel İdaremiz ve Kaymakamlığımızın katkıları ile yapılan bu çeşmenin çevre düzenlemesi ve diğer eksiklikleri tespit edilmiş olup, 2 adet çardak ve oturma alanının yapılması ile çok daha güzel bir hale dönüştürülecektir. En kısa sürede Alucra Kaymakamlığımız bu çalışmaları tamamlayacaktır" dedi.

Bu çeşmenin ilçemize kazandırılmasında önceki Kaymakamımız Tunahan Çil'e, şuanki Kaymakamımız Ferhat Vardar'a, İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Fatsa'ya, Alucra Özel İdare Müdürü Adem Soysal ve İl Genel Meclis Üyelerine teşekkürlerimizi sunarız.

Çeşmenin Eski Hali

YORUMLAR
  • yorum2016-10-24 01:32:16ENVER YURTSEVER

    eski çeşme daha iyi para harcayarak güzel yaptığımızı zannediyoruz arkada olan doğal yeşilliğide katledip kopya bir taşyığını yıllardıralucrada hep aynı şey yapılıyor eski hastane cami önü en son şehir girişi ağaç yeşil ne varsa katlediyoruz sonrada alkışlıyoruz biz buyuz işte BAKIIŞ AÇISI.....

  • yorum2016-10-17 15:10:26Abı hayat

    Darısı merkezde bulunan belediye çeşmesinin başına..

  • yorum2016-10-13 05:48:39ÇETİN ÇETİN

    Köy muhtarları...şu güzel hizmeti gördünüz mü...eminim köylerimizde..bu tür sular bakımsız bakımsız akmakta...istekte bulunun il özel idaresine..kaymakama..belediye başkanına....bu şekilde hizmet yerine gelir...harika çeşmeler yapmak kamu için hiç bir şey denecek kadar bir maliyeti olmakta.....ve bu tür çeşmeleri yapmaktan zevk de alırlar....iş muhtarlarda....talep ve iş takibi şart...

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber