Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Arda Köyü Burs ile Yola Çıktı Kurs ile Devam Ediyor

Arda Köyü Burs ile Yola Çıktı Kurs ile Devam Ediyor

Alucra Arda Köyü derneği yöneticileri burs verdiği öğrencileriyle çok önemli bir çalışmaya imza attılar.

Giriş Tarihi: 27 Eylül 2017 Çarşamba 09:54
Arda Köyü Burs ile Yola Çıktı Kurs ile Devam Ediyor

Bundan tam 12 yıl evvel sadece 19 üniversiteli öğrenciye burs vererek hayırlı bir çalışmayı başlatan Alucra Arda Köyü Derneği bu sefer de Beyoğlu Piyalepaşa Mahallesindeki dernek lokalinde burs alıp bir meslek sahibi olan bursiyerlerinden kurs almaya başladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Arda Köyü Eğitim Kültür Komisyonu Başkanı Salim Kuzyurt;

“Bundan 12 yıl önce 19 öğrenciye burs vererek başladığımız çalışma bugün 120 öğrenciye burs verecek noktaya gelmiştir. Her sene bunun üzerine daha neler koyabiliriz diye düşünürken bu öğretim yılında dört ana dersten kurs açmanın yararlı olabileceğine kanaat getirdik. Beyoğlu Piyalepaşa Mahallesinde bulunan lokalimizin bir kısmını bu iş için ayırdık.

Üniversiteye hazırlanan ve lisede okuyan gençlerimize yardımcı olmak amacıyla akşamları İngilizce, Matematik, Edebiyat ve Arapça dersleri verilmesi planlandı ve dün akşam da Bismillah diyerek bu hayırlı çalışmanın startını verdik. Rabbim utandırmaz İnşallah. İngilizce dersleri ile başladığımız bu kursumuzu diğer derslerle devam ettireceğiz. İngilizce derslerini İBB Hukuk Müşaviri Av. Mustafa Taşbaşı verecek. Diğer hocalarımızda konularında yetkin eğitimci arkadaşlarımızdan oluşacak.

Bize bu konuda desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Dernek Başkanımız Mustafa Taşbaşı abimize, öğretmen arkadaşlarımıza, destekçimiz olan üyelerimize ve hemşerilerimize ve kursa katılacak öğrencilerimize şimdiden teşekkür ediyorum. Ayrıca üyelerimizi ve gönüldaşlarımızı da derneğimize gelerek öğrencilerimizi görüp tanımalarını ve faaliyetlerimize katılarak bizleri teşvik etmelerini istirham ediyorum” dedi.

YORUMLAR
  • yorum2017-09-28 16:33:17Murathan

    Allah emeklerinizi boşa Çıkarmasın. Hayrınızı Kabul Etsin. Keşke alucrayı yönetenlerde de olsaydı sizin şu azminizin zerresi.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber