Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Arda Köyünde Eğitim Seferberliği

Arda Köyünde Eğitim Seferberliği

Arda Köyü Derneği Eğitim Komisyonu tarafından yaklaşık 11 yıldır aralıksız sürdürülen eğitime katkı çalışmaları artarak devam ediyor.

Giriş Tarihi: 3 Kasım 2016 Perşembe 21:35
Arda Köyünde Eğitim Seferberliği

Kültür Geçmişimiz Eğitim Geleceğimiz

Arda Köyü Eğitim Kültür Komisyonu tarafından yapılan çalışmalarda, Arda Köyünden üniversite de okuyan öğrencilere eğitim süresi boyunca burs veriliyor.

Komisyon; Arda Köyü torunu olan öğrencilere de burs vererek destek oluyor. Ayrıca anne babası vefat eden öğrencilere de kimliğine bakılmaksızın burs veriliyor.

Her yıl verilen eğitim bursları için Arda Köyü İş Adamları ve hayır sahiplerinden destek alınıyor. Bu yıl da, eğitime destek olması amacı ile, 19 Kasım 2016 Cumartesi saat: 19:00'da Eyüp Grand Haliç Restaurant'da bir gece düzenliyor. Geceden elde edilecek gelirinde eğitim için kullanılacağı açıklandı.

Eğitim ve Kültür Komisyonu tarafından yapılacak olan geceye, tüm Arda köylülerinin yanında eğitime destek olmak isteyenlerin katılabileceği bildirildi. Geceye Arda köylülerinin yanında Milletvekilleri, Belediye başkanları ve çok sayıda bürokratın katılması bekleniyor.

"Kültür Geçmişimiz  Eğitim Geleceğimiz" sloganı ile hareket eden Arda Köyü, yetiştirdiği akademisyen ve bürokratları ile de dikkat çekiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Fevzi Çakmak'lı Gençlerden Örnek Davranış

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber