Ana Sayfa Güncel BABAPINAR MAHALLESİ ÇANAKKALE'DE

BABAPINAR MAHALLESİ ÇANAKKALE'DE

17.04.2010 Cumartesi günü saat 23'te dernek lokalinde buluşan İstanbul'da yaşayan Babapınarlılar 4 adet otobüsü tamamen doldurarak Çanakkale'ye adeta çıkarma yaptı.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2010 Salı 10:23
BABAPINAR MAHALLESİ ÇANAKKALE'DE
Aynı saatlerde Ankara'da yaşayan Babapınarlı köylülerimizin oluşturduğu 1 otobüsle birlikte hareket edildi. Sabah saatlerinde Ankara'dan gelen Babapınar konvoyu ve bize gezimiz süresince refakat edecek rehberlerimiz ile buluşma yeri olan Çanakklalenin ilçelerinden olan Eceabat'a varıldı.

Akşam saatlerine kadar ecdadımızın Çanakkalede göstermiş olduğu destansı kahramanlıkları rehber arkadaşlardan dinledikçe nekadar asil ne kadar büyük bir millete mensup olduğumuzun bir kere daha farkına vardık ve bu vatan için canını vermiş olan ecdadımızla birkez daha iftihar ettik. Akşam saatlerinde Ankara'dan gelen köylülerimizi yolcu edip onlardan ayrıldıktan sonra bizlerde gezimizi sonlandırarak İstanbul'a doğru yola koyulduk.

Görüşlerine başvurduğun Babapınar dernek başkanı sayın Musa Coşkun şunları söyledi: "Çanakkale gezimizle ilgili olarak söylenecek fazla bir şey yok. Bizler her Türk gibi ecdadımızla her zaman gurur duyduk ve bu gezi sayesinde gençlerimizinde ne kadar asil ve kahraman bir millete mensup olduklarının bilincine varmalarını sağladık, her büyük organizasyonlar düzenlendiklerinde ne kadar güzel olurlarsa olsun mutlaka organizasyonlarda bazı aksaklıklar meydana gelebilmektedir.Bizim gezimizde de bazı aksaklıklar olmuş olması doğaldır. Bizleri rahatsız eden enbüyük aksaklık bize göre Ankara'dan gelerek gezimize katılan köylülerimiz ile fazla birlikte hareket etme olanağı bulamamızdı. Ben bunu gezi alanının çok büyük ve çok yorucu olmasına ve daha önemliside gezilecek yerlerde olağanüstü bir otobüs kalabalığının olmasına bağlıyorum. Gezimizdeki ufak tefek aksaklıklar için dernek yönetimi olarak herkesten özür diliyoruz. Bilindiği üzere geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz pikniğimizi 23-05-2010 tarininde Bolu Abant'ta düzenleyeceğiz. Çanakkale gezimizden gerekli dersleri çıkararak bu pikniğimiz için herşeyi daha güzel bir şekilde hazırlayacağımızın sözünü bütün köylülerime veriyorum" dedi.

Çanakkale gezimize katılan bütün köylülerimize bizleri buradada yanlız bırakmayan sayın Alucranın medya temsilcilerinden Selim Dolu ve Ankara temsilcisi sayın Yavuz Kayacık'a teşekkür ediyoruz.

Haber: Ali KARATAŞ


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

İlçe Yöneticileri Karabörklü Gençleri Yalnız Bırakmadı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber