Ana Sayfa Kültür / Sanat BABAPINARLILAR BOLU ABANT PİKNİĞİNDE BULUŞTU

BABAPINARLILAR BOLU ABANT PİKNİĞİNDE BULUŞTU

Babapınar Mahallesi her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğu piknik gezisini bu sene Ankara'dan gelen katılımcılarla Bolu Abant piknik alanında gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 18 Haziran 2010 Cuma 08:55
BABAPINARLILAR BOLU ABANT PİKNİĞİNDE BULUŞTU

Her yıl geleneksel olarak güzenlemiş olduğumuz bu yıl Babapınarlıların yoğun katılımı ile Bolu Abant Tabiat parkında gerçekleşti. Bilindiği gibi 23-05-2010  tarihinde düzenlenmesi planlanan geleneksel pikniğimiz o tarihteki olumsuz hava şartları nedeni ile 13-06-2010 Pazar gününe ertelenmişti.

Piknik gezimiz Babapınar tarihinde ilk defa İstanbuldan, Ankara'dan, Kastamonu'dan ve de Alucra'dan köylülerimizin geniş katılımları ile gerçekleşti. İstanbuldan 3, Ankaradan 1, Alucradan da 1 otobüs olmak üzere yüzlerce Babapınarlı da pikniğimize özel otoları ile katılarak Bolu Abant semalarını Babapınar ve Alucra nidaları ile inlettiler.

Şair Yavuz KAYACIK ve Anadolunun çeşitli yörelerinden gelen şair ve yazar dostları (Hepsi bizim için fahri Babapınarlı) köylülerimize muhteşem bir şiir dinletisi sunarken T.H.M.sanatçısı Mustafa KARA ise sazı ve sözü ile şairlerimize eşlik etti. Öğleden sonra pikniğimize katılan yörelel sanatçımız Salim IŞIKLI  ise göstermiş olduğu performansla ve kemençe çalmadaki hünerleri ile bütün Babapınarlıların unutulmaz bir gün geçirmelerini sağladı.

Dernek Yönetim Kurulu başkanımız sayın Musa COŞKUN yaptığı konuşmada Yönetim Kurulu olarak Babapınar Mahallemize hizmet etmek için vargücümüzle çalışmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Bizleri burada yanlız bırakmayan İstanbul'dan, Ankara'dan, Kastamonu'dan ve Alucra'dan akın akın Bolu Abant'a gelen bütün hemşehrilerimize ve misafirlerimize sonsuz teşekkür ederek Alucra Babapınar Yaylasında düzenlenecek olan pikniğimizde buluşmak temennisi ile programa son verildi.

Alucramızın Kültür Temsilcileri "Alucra" adının geçtiği heryerde!

Haber: Ali KARATAŞ
Resimler: Orhan ÇINAR

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber