Ana Sayfa Kültür / Sanat Babıali Şenliğinde Kelkit Vadisi Rüzgarı

Babıali Şenliğinde Kelkit Vadisi Rüzgarı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından üçüncüsü tertip edilen Sultanahmet Babıali Şenliği'ne gazete, dergi, televizyon ve radyo yayıncılarının katılıdığı şenlikte Kelkit Vadisi Gazetesine ilgi büyüktü.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2010 Pazartesi 00:21
Babıali Şenliğinde Kelkit Vadisi Rüzgarı

Gazetemiz Kelkit vadisinin Sesi-Şebinmedya gazetesi ve Kelkit Vadisi Medya Birliğinin de davetli olduğu etkinlikte stant açarak Ulusal yerel medya birlikteliğine ve yöremizin tanıtımına katkı sağlandı. Babıâli şenliğinin amacı, eski Babıâli ruhunu canlandırmayı, dayanışmayı artırmayı, gazetecileri bir araya getirmeyi ve medyanın güncel sorunlarını tartıştırmayı hedeflemekte.

Şenlikleri 100'ü aşkın gazete, televizyon, dergi, radyo, yayınevi ve internet sitesinin katıldığı şenlik 3 Ekim'de sona erdi.

Medyadan sorumlu Devlet bakanı ve Başbakan yardımcısı Bülent Arınç, Doğan holding yönetim kurulu başkanı Aydın Doğan, TGC Başkanı Orhan Erinç, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İBB Kültür AŞ Genel Müdürü Nevzat Bayhan, Ulusal gazete sahipleri ve gazetecilerin katılımıyla yapıldı.

Etkinliğe İstanbul Valiliği, Fatih Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İBB Kültür AŞ ve Avrupa 2010 Kültür Başkenti Ajansı da destek veriyor.Babıali şenliğine Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Gazeteci Yazar Altan Öymen, Gazeteci Yazar Sedat Ergin ve Basın Yayın Genel Müdürü Mehmet Atalay, Akşam gazetesi yayın yönetmeni Alucralı hemşerimiz Mustafa Dolu ile çok sayıda gazeteci katıldı.

Kelkit denildiği zaman hemen aklımıza gelen ilk isim Aydın Doğan'dı. Aydın Doğan Şebinkarahisar'ı iyi bildiğini ve çok beğendiğini, Kelkit Vadisi gazetesini okuyarak, başarılar diledi ve ilk fırsatta muhakkak görüşmek istediğini belirtti. Bölge sorunları için gazetenin öneminden bahseden Aydın Doğan, bir Kelkit Vadili olarak, Kelkit Vadisi gazetesini saklayacağını söyledi.

Kelkit Vadisi Medya Birliği Başkanı Sadi Toygar, Başkan yrd. Tülay Dolu, Halkla ilişkiler sorumlusu Metin Ruşen, Alucrahaber editörü Kadir Bekiroğlu Babıali Şenliğine katılarak etkinliğe destek verdi.

Gazeteci Mustafa Dolu, gazeteciler ve diğer davetliler ile birlikte çok sayıda İstanbullu standımızı gezerek Şebinkarahisar, Alucra ve yöremiz hakkında bilgi aldılar.

0-0-a050

0-0-a053

0-0-a055

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Bir Anadolu Alpereni: Çağırgan Baba

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber