Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Bahar Geliyor, Kenelere Dikkat!

Bahar Geliyor, Kenelere Dikkat!

Giresun İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Fazıl Özden, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığında gerekli tedbirleri almanın yanı sıra erken teşhis ve tedavinin de önemli olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Nisan 2011 Pazartesi 09:53
Bahar Geliyor, Kenelere Dikkat!
Özden, Valilik Toplantı Salonu'nda, Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğünce düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, KKKA hastalığının, Türkiye'de havaların ısınmasına paralel olarak Nisan ve Eylül ayları arasında önemli bir halk sağlığı problemi oluşturduğunu belirtti. Hastalıktan korunmak için riskli durumlardan kaçınmak gerektiğini ifade eden Özden, şöyle konuştu:

"KKKA hastalığında gerekli tedbirleri almanın yanı sıra erken teşhis ve tedavi de önemlidir. Bu hastalık konusunda halkın bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşturulması çok önemlidir. Sağlık Müdürlüğü olarak bu konuda bugüne kadar çalışmalarımız oldu ve bundan sonra da bu çalışmalarımız devam edecek."

Konuşmanın ardından, İl Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürü Uzman Dr. Pelin Başar, slayt eşliğinde hastalık hakkında bilgiler verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

İlçemize Müjde! Kadın Doğum ve Çocuk Doktoru Geliyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber