Ana Sayfa Siyaset Bahçeli Giresun'da

Bahçeli Giresun'da

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Giresun'da yaptığı konuşmada, "İstikrar sürsün, Giresun büyüsün diyerek reklam panolarını süsleyenler, 9 yılda Giresun'a ne yaptı? Fabrikalar kapandı, insanlar göç etti. Bu mu istikrar, bu mu büyümek" dedi.

Giriş Tarihi: 27 Mayıs 2011 Cuma 10:11
Bahçeli Giresun'da

Devlet Bahçeli, partisince Topal Osman Ağa Meydanı'nda düzenlenen açık hava mitinginde oldukça kalabalık bir vatandaş topluluğuna hitap etti.

Türkiye'nin 12 Haziran seçimi öncesi bir yol ayrımında olduğunu belirten Bahçeli, "Bu yol kavşağında 12 Haziran'da bu milletimiz bir temel tercihle yeniden buluşacaktır. İnanıyorum ki, bu temel tercih 9 yıla yaklaşan AK Parti'nin ülke yönetimindeki son gününü belirleyecektir. Bu seçimde milletimizin kaderini belirleyen bir karar anı olacaktır. Onun için MHP olarak bu seçimleri çok önemsiyoruz. Milletimiz 9 yıl süren o kara kâbustan, 12 Haziran'da yeni bir aydınlığa yola alacaktır, Allahın izniyle" diye konuştu.

Devlet Bahçeli, Türkiye'nin ekonomik durumunun içler acısı halde olduğunu savunarak, AK Parti'ye yüklendi. AK Parti'nin Türkiye'yi çok kötü yönettiğini iddia eden Bahçeli, bu nedenle AK Parti'nin barajın altında kalabileceğini savundu.

İktidara gelmeleri durumunda, TOKİ'de yolsuzluk denetimlerinin yapılacağını aktaran Bahçeli, şöyle konuştu:

"TOKİ'yi inceleteceğim. TOKİ'de bir yolsuzluk ortaya çıkarsa, yolsuzluğun meblağını o evlerde oturan gariplere, bu paraları acil olarak dağıtacağım. Bu yolsuzluğu yapanları da yüce divana ve yargıya göndereceğim. Sayın Başbakan duysun, bunun böyle olacağını bilsin. Geceleri uykusuz geçiyor. Çünkü bozkurtun nefesi ensesinde dolaşıyor"

Giresun halkından destek isteyen Bahçeli, "Bugünkü siyasi iktidarın 3. dönemi olmamalı. 12 Haziran AK Parti'den kurtuluş günü olmalı. 12 Haziran'da millet olarak 'AK Parti'den kurtulmak' demek, aynı zamanda 'Türkiye'nin kurtulması' demektir. Bugünkü iktidardan kurtulma zamanı geldi. Bu tarihte 12 Haziran'dır. 12Haziran seçimleri AK Parti'nin geçmişin hesabını yapmaları için iyi bir fırsat olmalı." dedi.

Bahçeli, Türkiye'de 100 soruna 100 çözüm getirecek projeleri olduğunu vurgulayarak "Giresun'un da sorunlarını biliyoruz. Giresun'un gelişmesi kalkınması içinde projelerimiz var. Milletvekili adayı arkadaşlarımızın Giresun projeleri arasında petrol rafinesi kurmak, SEKA Kağıt Fabrikası'nın geri alınarak tekstil sanayisi haline getirmek, fındık üreticilerinin yüzünü güldürecek sabit fiyat belirleme gibi projeleri var. Burada milletvekili adayı arkadaşlarımızın verdiği sözler MHP'nin namus sözüdür" dedi. 

MHP Lideri Bahçeli, mitingden sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün Muhafız Alay Komutanı Topal Osman Ağa'nın Giresun Kalesi'nde bulunan mezarını ziyaret etti. Burada Topal Osman Ağa'nın ruhuna fatiha okuyan Bahçeli, daha sonra Giresun'dan ayrıldı.

Haber: Selami Çelebi - Görüntü: İHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber