Ana Sayfa Siyaset BAKAN ŞİMŞEK'E EĞRİBELİ SORDULAR

BAKAN ŞİMŞEK'E EĞRİBELİ SORDULAR

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Giresun Valiliği ziyaretinde Ordu ile Giresun illeri arasına yapılması planlanan OR-Gİ Havaalanı'nın Türkiye için gerekli olduğunu yönündeki açıklamalarını yineledi. Bakan'a Eğribel Tüneli konusunda net konuşmadı.

Giriş Tarihi: 8 Mart 2010 Pazartesi 09:07
BAKAN ŞİMŞEK'E EĞRİBELİ SORDULAR

23-25 Mart tarihinde fındık destek ödemelerinin yapılacağını yönündeki açıklamalarını yineleyen Şimşek, gazetecilerin, OR-Gİ Havaalanı'nın yapımı ve Giresun'un iç kesimindeki Alucra, Çamoluk,  Şebinkarahisar ilçeleri ve Sivas ile bağlantısını sağlayacak, Eğribel Geçidi'ne yapılması düşünülen tünel ile ilgili soruları üzerine de, şunları söyledi:

''OR-Gİ Havaalanı Türkiye için gerekli. Türkiye'ye ve özellikle bölgeye ve iki ilimize çok şey kazandıracak bir havaalanı. Arkadaşlarımız bu işi çok iyi takip ediyorlar. Ulaştırma Bakanımız gerekli çalışmayı yapıyor. İnşallah zamanı geldiğinde de programa alınacak ve gerekli kaynaklar aktarılacak. Hızlı bir şekilde bölgemize kazandırılacak. Şuanda bir fizibilite çalışması yapılıyor. Biz havaalanının yapılmasını zaten doğru buluyoruz. Türkiye için büyük bir kazanım. Giresun'dan ve Ordu'dan Trabzon ya da Samsun Havaalanına çok uzun bir yolculuk zaman kaybı ve kaynak kaybına yol açıyor. Zaten yolcu sayısında da bir sıkıntı yok. Yaklaşık 1 milyona yakın yolcu beklentisi var. Dolayısıyla proje rasyonel bir proje.''

Hükümet olarak bu tür rasyonel projelerin arkasında olduklarını ifade eden Şimşek, Eğribel tüneli konusunda ise milletvekilleri ile görüştüklerini söyledi. Şimşek, tünel için sonuçta fizibilite çalışmasını Ulaştırma Bakanlığı'nın yapacağını belirterek,

''O çerçevede değerlendiriliyor diye biliyorum. Doğrusunu konuşmak gerekirse havalanı biraz daha somut ve uygulamaya geçecek bir proje. Tünel konusunda çalışmalar yapılıyor. Türkiye geliştikçe, kalkındıkça imkanlar çerçevesine bu tür kolaylıklar sağlayacak projeleri inşallah hayata geçireceğiz. Karadeniz Sahil Yolu önemli bir projeydi. Çok şükür bitti ve çalışmalar kısmen devam ediyor ama çok güzel bir yol'' diye konuştu.

Bakan Şimşek'in Valilik ziyaretine AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, AK Parti Giresun İl Başkanı Mehmet Geldi ve daire amirleri de katıldı.

YeniTirebolu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber