Ana Sayfa Güncel BAŞARAN YURDU İÇİN GÖNÜLLER BİR OLDU

BAŞARAN YURDU İÇİN GÖNÜLLER BİR OLDU

2008 yılında yapımı başlanan Alucra Özel Başaran Öğrenci yurdu ve Etüt Merkezi için 14.04.2010 tarihinde point otelde bir toplantı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2010 Cuma 08:00
BAŞARAN YURDU İÇİN GÖNÜLLER BİR OLDU

Alucra Kaderini değiştirecek tek bir çıkış noktası var oda: "EĞİTİM"

İlçemizin sap ve kıyada köşede kalması nedeniyle sanayinin olmadığı yatırımın gelmediği yıllarca gözlenen bir durum. İş potansiyeli oluşturma imkanlarının oldukça sınırlı hatta olmadığı bir ilçede tek bir kurtuluş yolu var oda başta söylediğimiz gibi Eğitim Merkezi haline gelmesiyle mümkün. Aralık 2009 yılında Alucra Vakfı ve Değerli İşadamı Ahmet Refik Bulutcu ilçemize 2500 öğrenci kapasiteli bir bina yaptılar.  Bunun akabinde ilçede eğitim alanında kazandırdığı olumlu ivme meyvelerini vermeye başladı.

2008 Mayıs ayında 100 erkek öğrenci kapasiteli olacak şekilde son derece modern bir bina olarak dizayn edilip mimarisi çizilen Başaran Öğrenci Yurdu ve Etüt Merkezi ilçemizin değerli hayırseverlerinin özelliklede Ali Yöre Bey'in katkılarıyla kaba inşaatı bitirilmiş bir duruma gelerek 2010-2011 Eğitim yılına yetiştirilmeye çalışıyor.

İlçemizde dershane ve etüt merkezinin olmayışı Eğitim alanında büyük bir eksiklik. Şuanda ilçemiz öğrencileri Kaymakamlığımızın sağladığı imkanla hafta sonu Şiran'a giderek dershane imkanından istifade ediyorlar. Bu bina özellikle Çamoluk'tan gelecek öğrencilerle de ilçemiz öğrencilerin dershane ihtiyacını karşılamak amacında olacak.

Alt katları Dershane üst katları ise 100 öğrenci kapasiteli yurt olacak bina için Taksim Point otelde bir yemekli toplantı düzenlendi. Yapılan toplantıda binanın amacını, neler yapıldığını ve yapılacağını, bu zamana kadar kimlerin katkı sağladığını anlatan bina sorumlusu Hamza bey, Alucra'nın bu binaya ve eğitim merkezine çok ihtiyacı olduğunun altını çizdi. Binanın geri kalan işleri için yapılan yardımların ardından toplantı son buldu.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Alucra'nın 2017 Nüfusu Belli Oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber