Ana Sayfa Eğitim / Sağlık Başaran Yurdunda İlk Çorba Kaynadı

Başaran Yurdunda İlk Çorba Kaynadı

2008 yılında yapımına başlanılan Alucra Başaran Öğrenci Yurdu ve Etüt Merkezi 2010-2011 yılında arazisi ve inşaat yapımı Alucra'nın Vefakar insanlarının gayretleriyle tamamlanmış ve hizmete açılmıştır.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2010 Salı 09:02
Başaran Yurdunda İlk Çorba Kaynadı

Alucra Başaran Öğrenci Yurdu 2011 Öğretim yılında hizmete girdi. Açılışı bir süre gecikmelide olsa hizmete giren öğrenci yurdumuzda öğrencilerimizle sıcak aile yuvasını aratmayan bir atmosfer oluştu. 

Ali Yöre ağabeyimizin ve ilçenin değerli iş adamlarının büyük özverisi ile hizmete giren Öğrenci Yurdumuz ilk öğrencilerini bu eğitim döneminde almıştır. 47 üniversite öğrencisiyle Eğitim Öğretim hayatına başlayan öğrenci yurdumuzun ilçemizin eğitim hayatına katkısı şüphesiz olumlu yönde olacaktır. Alt katı Fen Liseleri ve ÖSS'ye hazırlık kursu şeklinde dizayn edilen binada üst katları 100 kişilik öğrenci yurdu şeklinde tasarlandı.

Yurt idarecileri "bu yurdun açılmasına vesile olan bütün gönül dostlarına, maddi manevi yardımları bulunan tüm iş adamlarımıza, Vefakar Alucra insanına teşekkür ederiz" diyerek bu bina ile Alucra'ya Eğitim alanında büyük hizmetlerin ve büyük başarıların geleceğinin teminatı olacağını söylediler.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Alucra'da Karne Heyecanı

Alucra'da Karne Heyecanı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber