Ana Sayfa Siyaset Basbakan Erdogan Giresun'u Ziyaret Etti

Basbakan Erdogan Giresun'u Ziyaret Etti

En yetkili agiz açikladi. Giresun'da konusan Basbakan Recep Tayyip Erdogan OR-Gi havaalanini 2011 bütçesine alip en geç Mart ayinda temelini atmaya gelecegiz. Temelini atarken ne zaman bitirecegimizi de söyleyecegiz.

Giriş Tarihi: 25 Ağustos 2010 Çarşamba 09:29
Basbakan Erdogan Giresun'u  Ziyaret Etti

Kizi Sümeyya Erdogan ile beraber ilimize gelen Basbakanimiz Sayin Recep Tayyip Erdogan'a; Devlet Bakani Faruk Nafiz Özak, Sanayi ve Ticaret Bakani Nihat Ergün, Kültür ve Turizm Bakani Ertugrul Günay ile Giresun ve bölgemizden çok sayida milletvekili eslik etti.   Valimiz Sayin Mustafa Yaman, esi ve kizi tarafindan karsilanan Sayin Basbakanimizin karsilama töreninde; Vali Yardimcilari, Kaymakamlar Il Jandarma Komutani, Il Emniyet Müdürü ile daire müdürleri de hazir bulundu.  
Belediye meydaninda kalabalik ve coskulu topluluga hitap eden Erdogan yarim saati askin bir konusma yapan Erdogan OR-GI havaalaninin müjdesini verdi. OR-GI Havalimani ile ilgili proje çalismalarinin son safhada oldugunu bildiren Er-dogan, projeyi 2011 bütçesine koyacaklarini belirterek “En geç Mart ayinda da gelip temelini atmaya gelecegiz. Temeli attigimiz gün ne zaman tamamlanacagini da söyleyecegiz” dedi.

EVET OYU ISTEDI

Ulusal gündemle de ilgili konusan ve  Giresunlular'dan “Evet” oyu isteyen Erdogan"Simdi de bir baska dönemeç-teyiz. Bu dönemeçte bildiginiz gibi artik birilerinin kabini açip da içine bakmadigi anayasa degisikligini gerçeklestiriyoruz. Bu degisiklikte özgürlükler var. Krallar degil, kanunlar var. Daha ileri demokrasi var. Anayasa Mahkemesi'nin yeniden yapilanmasi var, HSYK'-nin katilimci yapiyla yeniden yapilanmasi var.

Artik devlette 'bugün git yarin gel' süreci bitiyor. Ombuds-manligi getiriyoruz. Diyorlar ki, 'AK Parti kendisini Yüce Divan'a götürmekten korumak için bu adimi atiyor'. Insaf, insaf. Sunu söylüyorum, muhalefete sesleniyorum. Zerre kadar insafiniz varsa, su 26 madde içerisinde AK Parti'yi Yüce Divan'a götürmeyi engelleyen bir madde çikarin, ben bu isi birakirim. Bunlar hiçbir zaman milletin vekili olamadilar. Meclis'te milletvekille-rine güvenmedikleri için onlari oy kabinine bile göndermediler.

'Olur ki; vicdaninin sesini dinler' dediler. Simdi millete gelip diyorlar ki; 'Sandiga git, hayir de'. Dürüst degiller. Tabi simdi enteresan bir sey daha var. Ne CHP; ne MHP, ne BDP bir araya gelemezlerdi. Simdi bir araya geldiler. 12 Ey-lül'de olanlari yasayan-lar var, yasamayanlar da var. Yasayanlar yasa-mayanlara anlatsin. 12 Eylül 2010'da, 12 Eylül 1980'le ayni zamanda hesaplasacagiz. Bu bir iade-i itibar. Yeni 12 Eylüller olmasin" dedi.

Erdogan daha sonra Basbakanlik'a ait helikopterle Samsun Çarsamba Havalimani'na hareket etti.

Kaynak: Giresun Valiligi
Giresun Ileri
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

CHP İlçe Başkanında Düşen Nüfusa Tepki

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber