Ana Sayfa Genel Başbakan Yardımcısı Canikli, Baba Ocağında

Başbakan Yardımcısı Canikli, Baba Ocağında

Bir dizi açılış ve temel atma töreni için Giresun’a gelen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli baba ocağını da ziyaret ederek bir vatandaşlarla toplantı gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 5 Nisan 2017 Çarşamba 23:10
Başbakan Yardımcısı Canikli, Baba Ocağında

Bir dizi açılış ve temel atma töreni için Giresun’a gelen Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin CANİKLİ, ilçemizi de ziyaret ederek bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşan Başbakan Yardımcısı Canikli, 16 Nisan Pazar günü yapılacak olan halk oylaması hakkında bilgilendirme yaparak gündeme dair konulara değindi.

Toplantının ağırlık konuşmasını yeni Anayasa paketinin getireceği değişiklikler üzerine kuran Başbakan Yardımcısı Canikli, mevcut sistemin niçin değiştirilmesi gerektiğini geçmiş hükümetlerin kurulma aşamasında yaşanan sıkıntılar ve haksızlıklara ait örnekler vererek ilçemiz halkına anlattı.

Alucra halkıyla buluşan Canikli, çocukluk ve gençlik anılarına komşularıyla yaşadığı sohbetlerine değindi. Şu an üzerinde  konuşma yapılan  ve sosyal etkinliklerin gerçekleştirildiği bölgenin  daha önce sular altında olduğuna şimdi ise yapılan çalışmalar sonucunda miting meydanı olarak ilçe halkına kazandırıldığına değindi.

Sözlerine şöyle devam etti:

"İlk büyük siyasi mitingin ilk duaların ve ilk milletin enerjisi burada Alucra da yüklendi, hamd olsun bununla gurur duyuyoruz. 15 yıl sonra yine topraklarımıza geldik. 16 Nisan referandum için milletimize bir teklif götürüyoruz. Çünkü başkanlık sisteminde tıkanıklıklar var, bu sistemi aşmalıyız. Bazılarında parlementer sistem, bazılarında başkanlık bazılarında yarı başkanlık sistemi var. Başbakanlık parlementer sistemde bütün yetkiler başbakanda toplanır. Cumhurbaşkanının yetkisi semboliktir. Mesela İngiltere de Almanya da böyle, hatta uç nokta olarak Cumhurbaşkanının sorgusuz sualsiz meclisi fesh etme yetkisi vardır, halbuki bizim önerdiğimiz sistemde bu yok.

Aucra ilçesi çok yüksek oranda her zaman destek verdi. Bu kez sandıkları topyekün patlatmayı bekliyoruz. 16 Nisanda bu haykırışı bütün dünya duyacak şekilde ortaya koyalım. Alucranın 50 yıllık hayali olan Kurtbeli yolu trafiğe açıldı. Şimdide standardı yükseltiyoruz. Kurtbeline 5 km tünel geçiyoruz. Çift tüp toplamda 10 km. onun dışında toplam 20 km tünel var. Alucra Kurtbeli ihalesi tamamlandı. Tünelin projesi de bitmek üzere. Hedef kaymak gibi bir yol ile 45 dk sahile inmek.

Sadece bir hemşermizin isteğini yapamadık. Alucra'ya havaalanı istedi. Bu mümkün değildi. Ordu Giresun'a yaptık. Buraya yapsaydık yılda iki üç kez kullanılırdı. Biz görevimizi yaptık. İnşallah Alucra'nın sesini oran olarak Ankara'da ve Türkiye'de duyacağız. %100'e yakın olmalı. Sonuna kadar bütün kalbimle Alucra EVET diyorsa bizde ona EVET diyoruz" sloganıyla sözlerine son verdi.

Halkın istek şikayet ve önerilerini dinledi. İlçe esnafıyla sohbet etti.

Toplantıya; Vali Hasan Karahan, Kaymakamımız Ali Altınkaynak, BDDK Kurul Üyesi hemşehrimiz Muhiddin Gülal, Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, il müdürleri, ilçe daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, toplantının ardından Gabar Dağında şehit olan J.Uzm.Çvş. Ufuk Bingöl için Ordu-Giresun Havalimanında düzenlenecek olan karşılama törenine katılmak üzere beraberinde Valimiz Hasan Karahan ile birlikte helikopterle Giresun’a hareket etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

İlk Müftü Nikahı, Canikli'nin Oğluna Kıyıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
alucrahaber